Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

Portrety Pary Młodej – na co zwrócić uwagę w dniu ślubu?

Jak wiecie Sweet Wedding niczym prywatny detektyw jest właśnie na tropie talentów oraz interesujących firm w polskiej branży ślubnej. Dziś chcieliśmy przedstawić Wam Joannę Polerowicz. Asia to młoda fotografka, która robi to co kocha i widać, że robi to z pasją. Zwróciliśmy na nią uwagę podczas wyszukiwania fotograficznych talentów specjalizujących się w portretach. Asia wciąż szlifuje swój warsztat w fotografii ślubnej, ale na koncie ma już całą masę pięknych sesji portretowych i dlatego zapraszamy Was do przeczytania co ma do powiedzenia właśnie na ten temat. Jeśli jesteś przyszłą Panną Młodą w tym artykule dowiesz się na co powinnaś zwrócić uwagę kiedy jesteś fotografowana. A jeśli jesteś fotografem szukającym inspiracji, być może przyda Ci się kilka cennych rad od koleżanki po fachu.

portret asia polerowicz

Fotografia ślubna to bardzo duże wyzwanie dla każdego fotografa. Nie można powtórzyć ujęć tak jak podczas sesji zdjęciowej w studio czy plenerze. A nie zapominajmy, że dla Par Młodych  jest to jeden z najważniejszych dni w życiu. Jest to więc szalenie istotne, aby jak najlepiej uchwycić te wyjątkowe chwile. Trzeba zwrócić też uwagę na ilość detali i gestów, których w dniu ślubu jest naprawdę wiele.

Podczas reportaży, które miałam okazję robić staram się aby Panna Młoda oraz Pan Młody czuli się swobodnie przed obiektywem. Nie ustawiam ich do zdjęć, jedynie kiedy jest złe światło w danym pomieszczeniu proszę ich o podejście bliżej okna. Światło naturalne sprawia, że zdjęcie jest lepsze i pełniejsze. Staram się uchwycić na fotografii naturalność i swobodę, unikając sztucznych gestów i póz.

para asia polerowicz

Według mnie fotograf wykonując reportaż ślubny powinien stać się „niewidoczny” dla osób fotografowanych tak aby stworzyć im jak najlepsze warunki dla swobodnego zachowania bez spięcia i zdenerwowania wywoływanego przez obiektyw aparatu. Zdjęcia z przygotowań oraz ceremonii zaślubin wykonuję w znacznej mierze bez lampy błyskowej, aby uniknąć m.in. efektu zamkniętych oczu.

asia polerowicz portret


3 rady dla Pary Młodej od fotografa ślubnego:

  1. Kochani bądźcie naturalni w swoich gestach.
  2. Starajcie się zapomnieć o istnieniu obiektywu aparatu i fotografie, on wie kiedy i jak zrobić najpiękniejsze zdjęcia.
  3. Spotkajcie się przed tym szczególnym dniem z fotografem i dokładnie omówcie z nim jego wizję reportażu.

4 rady dla fotografów:

  1. Pamiętajcie, że najlepsze jest światło naturalne :)
  2. Warto zainwestować w obiektywy stałoogniskowe.
  3. Pomóżcie Młodym Parom oswoić się z obiektywem.
  4. Próbujcie stać się „niewidocznymi” wtedy uchwycicie najpiękniejsze chwile i emocje.

portret pana

Nie można jednoznacznie określić czasu jaki należy poświęcić na dany reportaż ponieważ w jego skład wchodzi wiele elementów: przygotowania, ceremonia zaślubin i wesele. Każdy z tych elementów ma swoją specyfikę i wymaga od fotografa innego podejścia. Zdecydowanie więcej czasu zajmuje wykonanie reportażu z przygotowań Panny Młodej, ponieważ jest to nie tylko jej makijaż ale także zakładanie sukni ślubnej, a jak sami wiecie czasami samo zapięcie czy zawiązanie trwa bardzo długo. Nie wspominając nawet o przygotowaniach, na których Pannie Młodej towarzyszą przyjaciółki lub mama. W tym momencie najlepiej można uchwycić emocje jakie towarzyszom im wszystkim w tym dniu a także ich emocjonalną więź.

asia polerowicz fotografia ślubna

Jak widzicie praca fotografa ślubnego nie jest prosta i na pewno nie ogranicza się wyłącznie do fotografowania portretów, jednak warto pomyśleć też o wygospodarowaniu czasu specjalnie na nie – jest to przecież wspaniała pamiątka :)

Powodzenia!

Joanna


Znajdź Asię Polerowicz na Facebooku facebook.com/photo.polerowicz

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź