Obserwuj:
BLOG

Pomysł na podróż poślubną – Majorka

W tym artykule przeganiamy trochę zimę i wybiegamy myślami w przyszłość. Mamy nadzieję, że spodobają się Wam nasze inspiracje podróżnicze, o których od czasu do czasu również będziemy pisać na naszym blogu ślubnym Sweet Wedding. Wyobraźcie sobie teraz, że jesteście już po ślubie…. Przygotowania do wesela na pewno były pracochłonne, więc należy Wam się porządny wypoczynek. A okazja do tego jest wręcz znakomita – Wasza podróż poślubna. Jeżeli wciąż myślicie dokąd wybrać się na podróż poślubną lub gdzie możecie spędzić pierwsze rodzinne wakacje koniecznie  sprawdźcie jakie atrakcje oferuje turystom Majorka. Łagodny klimat położonej na Morzu Śródziemnym wyspy, pełne uroku zatoczki i piaszczyste plaże sprawią, że Wasza podróż na pewno będzie pełna niezapomnianych wrażeń, a albumy wypełnią się pięknymi zdjęciami (pamiętajcie, żeby koniecznie wydrukować je po powrocie!). Dajcie zabrać się dziś na wycieczkę i poczytajcie co do zaoferowania ma Majorka. Być może stanie się właśnie Waszym wymarzonym celem na podróż poślubną.

majorkapodrozposlubna1

Majorka to wyspa należąca do archipelagu Balearów, która od lat kusi turystów ciepłym klimatem, bujną roślinnością i pięknymi plażami. W zachodniej części wyspy dominują skaliste wybrzeża, natomiast wschodnia część, najchętniej wybierana przez turystów, pokryta jest piaszczystymi plażami, które zachęcają do opalania i uprawiania sportów wodnych. Wczasy na Majorce (np. z oferty Rainbowwarto zaplanować w jednej z wypoczynkowych miejscowości położonych tuż nad brzegiem Morza Śródziemnego, takich jak Calas de Mallorca lub Sa Coma, w których znajduje się wiele luksusowych hoteli oferujących wypoczynek w popularnej formule all inclusive. Jeżeli planujesz romantyczną podróż poślubną, to pełne uroku plaża wschodniej Majorki będą najlepszym wyborem.

callesdemallorcawczasy

Jeżeli wczasy na Majorce chcecie spędzić aktywnie, to zaplanujcie wycieczkę do górskich jaskiń, między innymi położonej w Porto Cristo Jaskini Smoczej. W jaskini można podziwiać skalne formacje naciekowe oraz położone na głębokości niemal 30 metrów podziemne jezioro, a także wysłuchać krótkiego recitalu muzyki klasycznej (prawda, że brzmi klimatycznie?). Planując urlop z biurem podróży możecie zdecydować się na zwiedzanie jaskiń w ramach wycieczki fakultatywnej, dzięki czemu unikniecie problemów związanych z organizowaniem wyjazdu na własną rękę. Przecież podczas organizacji ślubu i wesela mieliście już dość spraw na głowie.

podróżpoślubnamajorka

Każdy, kto ceni górskie krajobrazy i zwiedzanie ciekawych miejsc, powinien także zatrzymać się na kilka godzin w miejscowości Valldemossa. To niewielkie, położone w górach miasteczko słynie z wybudowanego w 1399 roku klasztoru kartuzów oraz Pałacu Królewskiego pochodzącego z XIV wieku. W trakcie wycieczki nie zabraknie polskiego akcentu, ponieważ miasteczko zostało wybrane na miejsce wypoczynku przez Fryderyka Chopina i George Sand.

valdemossa

Hiszpańska Majorka to nie tylko ciepły klimat i morze, ale także wyjątkowe zabytki. Do najpopularniejszych miejsc na wyspie należy Dolina Lluc, w której można zwiedzić klasztor z figurką Marki Boskiej, patronki całej wyspy, a także poświęcić czas na podziwianie wyjątkowych krajobrazów. Podczas pobytu na wyspie warto poświęcić przynajmniej jeden dzień na wizytę w stolicy, czyli zamieszkanym przez prawie 400 000 mieszkańców mieście Palma de Mallorca. Na miejscu należy koniecznie zobaczyć gotycką katedrę pochodzącą z XIII wieku oraz Pałac de l’Almudaina, który stanowi unikalny zabytek architektury w stylu aragońskim i arabskim. W stolicy Majorki kwitnie życie nocne, a lokalne bary i dyskoteki, czynne zazwyczaj do białego rana, przyciągają tłumy imprezowiczów spragnionych dobrej zabawy. W sam raz dla Was jeśli nie mieliście dość tańców na weselu :)

Pałac de l'Almudaina
Majorka to wyjątkowa wyspa, którą warto odwiedzić w towarzystwie bliskiej sercu osoby, nie musimy tu chyba pisać kogo mamy na myśli ;) Na Majorce możecie też zorganizować ślub i wesele, a także wybrać się tam z fotografem na sesję po ślubie. Jak widzicie jest wiele powodów, by odwiedzić tę wyspę. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby na wyjazd namówić grono przyjaciół, z którymi przedłużycie sobie ślubno-weselne świętowanie. Wśród różnorodnych atrakcji, takich jak odpoczynek na plaży, sporty wodne, wycieczki łodzią po Morzu Śródziemnym i zwiedzanie średniowiecznych zabytków, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a wyjazd na pewno będzie udany.

wycieczka na majorke

zdjęcia foter.com


Zastanawialiście się kiedyś nad tym, że właściwie każda podróż po ślubie jest podróżą poślubną ;)

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz Saling Sebastus

    W ogóle mam wrażenie, że w ostatnim czasie Hiszpania staję się bardzo popularnym kierunkiem przy takich wycieczkach. Zarówno Majorka (którą bardzo warto odwiedzić), jak też na przykład Wyspy Kanaryjskie – w końcu wszystkie te miejsca są coraz lepiej zorganizowane, coraz bardziej dostępne i coraz przystępniejsze pod względem cen.

    18 listopada, 2017 o 19:57
  • Zostaw odpowiedź