Obserwuj:

Piosenki weselne

Przed nami kolejny dość duży problem związany z przygotowaniem wesela:

Piosenki weselne

Ustalając listę piosenek weselnych, którą chcielibyście usłyszeć na swoim weselu na pewno będziecie musieli zdecydować się na pewien kompromis. Z niektórymi zespołami nie ma łatwo i na pewno część z nich zaproponuje wam piosenki biesiadne, czy disco polo więc jeśli nie jesteście fanami biesiady czy pląsów w stylu disco polo i raczej widzielibyście swoje przyjęcie weselne nieco w innym stylu to jednak zastanówcie się trochę nad profilem swoich gości.

Część z nich, obstawiamy szczególnie grupę gości nieco starszych wiekiem lubi tradycyjne przyśpiewki weselne, więc jeśli chcielibyście sprawić przyjemność dziadkowi lub babci to warto na taki kompromis pójść. Przydadzą się wtedy specjalnie przygotowane teksty takich piosenek weselnych, które możecie rozłożyć na stołach. Zbiór tekstów może przypominać wyglądem wasze zaproszenia ślubne czy menu weselne. W ten sposób całość papeterii będzie w estetyczny sposób korespondowała ze sobą. W ten sposób połączycie na swoim weselu dwa wymiary: tradycyjny i nowoczesny.

piosenki na wesele

Lista piosenek / repertuar

Bardzo często spotykamy się na ślubach z listą piosenek przygotowaną przez parę młodą, którą dostaje dj czy zespół na kilka tygodni przed przyjęciem. Jakie są tam utwory? Możecie wierzyć na słowo: najróżniejsze!

To jakie utwory znajdą się repertuarze wesela zależy tylko i wyłącznie od gustu pary młodej.

Muzyka weselna może być najróżniejsza. My na weselach spotykamy piosenki w stylu rockowe, jak i romantyczne, rock and roll. Może to być pop jak w przypadku tej piosenki weselnej.

Przygotujcie piosenki weselne w formacie mp3 lub płycie

 

Jeśli zależy wam na nietypowych piosenkach na weselu to najbezpieczniejszą opcją będzie przygotowania całej listy na mp3 lub w formie płyt CD. Zresztą dotyczy to także gości, którzy często podchodzą do dj’a czy zespołu weselnego proszą o „puszczenie tej piosenki z dedykacją od Ryśka” a okazuje się, że akurat tej piosenki dj akurat nie ma. nawet jeśli wyślecie dj’owi tytuły wszystkich piosenek weselnych to bezpieczniej będzie jeśli będziecie mieć je na weselu w formie własnych plików mp3. Dj’e obsługują całą masę różnego rodzaju imprez i kilka razy widzieliśmy sytuację, w której dj pomylił listy z tytułami, przynosząc na dane wesele nie tę co trzeba.

piosenki na wesele zdjęcie

Nie inaczej rzecz się ma z zespołami, z tą różnicą, że akurat w tym przypadku pary młode przygotowują piosenkę w formie mp3 tylko na pierwszy taniec weselny.

Jak przygotować listę utworów na wesele?

Najlepiej gdy pogrupujecie je na kilka kategorii. Ułatwi to pracę dj’owi czy zespołowi. Zamiast nagrywać pliki mp3 „jak leci” najlepiej stworzyć katalogi:

– piosenki na czas podawania obiadu

– pierwszy taniec

– piosenki grane w przerwach między blokami tanecznymi (wolne)

– piosenki biesiadne / przyśpiewki (jeśli zespół sam nie oferuje grania takich piosenek a zależy wam na czymś takim podczas wesela)

– piosenki do tańca (szybkie). Jest to dobry pomysł jeśli chcecie wzbogacić listę przygotowanych przez dj’a piosenek o ulubione przez was utwory, być może macie jakieś piosenki, które zawsze pojawiają się na waszych spotkaniach ze znajomymi i nie wyobrażacie sobie wesela bez tych właśnie utworów.

Jeśli decydujecie się na wesele w jakimś konkretnym stylu (przyjęcie tematyczne) to możecie przygotować listę piosenek, która będzie pasować do stylu przyjęcia. Mogą to być piosenki włoski, z filmu, którym jest inspirowane wesele etc. Najważniejsze by piosenki były wesołe. Mało kto lubi bawić się na weselu przy smutnych utworach – wiemy, że to oczywistość, ale przypominamy tak dla formalności.

Lista utworów z YouTube

Jeśli zapomnicie płyty z piosenkami (wbrew pozorom zdarza się to parom młodym dość często) wówczas ratunkiem może okazać się przygotowana wcześniej lista utworów zapisana na waszym koncie YouTube. Zresztą jeśli zalogujecie się na swój adres e–mail (w usłudze Gmail) to przesłuchując utwory w serwisie YouTube będziecie mogli zapisywać je sobie i tworzyć specjalne listy z tytułami i odnośnikami do piosenek, które mogą stanowić zabezpieczenie na wypadek gdybyście zapomnieli swojego zestawu mp3 na wesele. Jest to też wygodny sposób na stworzenie listy dla par, które nie mogą poświęcić kilku godzin pod rząd na wybieranie piosenek weselnych a wolałyby ten proces rozłożyć na kilka dni lub robić to niejako „przy okazji”.

Warto też pomyśleć przy okazji nad listą piosenek, które chcielibyście usłyszeć w kościele, podczas ceremonii ślubnej. Naszym zdaniem jest to tak samo ważna lista jak omawiana przez nas w tym artykule lista piosenek weselnych. W zależności od tego jaką oprawę muzyczną ceremonii wybierzecie (czy będzie grał ten sam zespół czy dj co na weselu) a może będzie to kościelny zespół te propozycje mogą być różne. Najlepiej dopilnujcie by były to wybrane przez was utwory, które zrobią odpowiedni nastrój.

Więcej porad związanych z przygotowaniem wesela znajdziecie przeglądając nasz słownik terminów ślubnych.

Teksty i chwyty

teksty i chwyty piosenki weselne zdjęcie

Tak dobrze przeczytaliście. Spotkaliśmy się dwa razy z sytuacją, gdy ojciec panny młodej przyniósł na wesele taki właśnie zestaw i zaśpiewał kilka piosenek ze specjalną dedykacją dla pary młodej w czasie, gdy obsługa podawała deser gościom weselnym. Prawdziwa uczta muzyczno słodyczowa. Na innym weselu mieliśmy okazję podziwiać występ solowy panny młodej śpiewającej piosenkę dla swojego męża. Wszystko zależy od waszej fantazji i uzdolnień muzycznych.

Udostępnij:
Zostaw komentarz

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź