Obserwuj:
WYWIADY

Z miłości do pięknej papeterii ślubnej • Agata Sołyga z Love Prints

1. Czy możesz się przedstawić ;) Kto tworzy Love Prints i skąd się wziął pomysł na nazwę?

Nazywam się Agata Sołyga. Jestem szczęśliwą założycielką studia Love Prints, w którym tworzę w moim przekonaniu oryginalną papeterię ślubną. Przede wszystkim są to zaproszenia, ale też dodatki ślubne, takie jak zawieszki, menu, winietki, naklejki itd.. Sama nazwa firmy pojawiła się zupełnie przypadkiem, podczas luźnej burzy mózgów z rodzeństwem :) Miłosne wydruki – tak to sobie przetłumaczyliśmy! Wersja w języku angielskim wzięła się z planów poszerzenia działalności poza Polską – chciałam, żeby nazwa od początku była bardziej uniwersalna.

love prints zaproszenia

2. Jak rozpoczęła się twoja przygoda z papeterią ślubną?

Przygoda z papeterią zaczęła się już dwa lata przed założeniem Love Prints. Pracowałam przy składaniu kartek ślubnych. Tam też pojawiła się pierwsza myśl typu: „a co, gdyby tak samemu stworzyć własną kolekcję zaproszeń, własną działalność?” I tak się zaczęło (szeroki uśmiech).

Love Prints letnie zaproszenie 22

3. Ulubiona część Twojej pracy to…

W ciągu ostatnich lat firma rozkręciła się na dobre. Cieszy mnie ogromnie fakt, że do tej pory tak dużo osób doceniło moją pracę. Nie spodziewałam się zupełnie, że będę miała aż tylu „fanów”. Najbardziej pozytywne jest to, że mogę pracować dla siebie, robić to co lubię, co mnie rozwija pod wieloma względami i daje olbrzymią satysfakcję. Zawsze uparcie, mimo niektórych sceptycznych głosów, twierdziłam, że da się połączyć pracę z pasją – udało się, z czego ogromnie się cieszę i życzę tego z całego serca naprawdę każdemu! 

Z pewnością najwięcej satysfakcji przynosi samo projektowanie. Szukanie inspiracji, przeglądanie tysięcy zdjęć roślin, wzorów, blogów, artykułów, a także samo malowanie/rysowanie, które często ma miejsce na łonie natury, podczas krótszych lub tych długich wyjazdów. Koc, akwarele, mnóstwo pędzelków, wokół cisza lub odgłosy brzęczących żuczków, szum drzew. Ten właśnie sielski i niepowtarzalny klimat i swobodę lubię w swojej pracy najbardziej.

zaproszenie letnie 2 Love Prints

4. Poproszę Cię teraz o 3 dobre rady, które możesz dać każdej Pannie Młodej/Parze Młodej: 

Moje 3 dobre rady dla Pary Młodej:

#1 – Nie stresujcie się! Ten dzień ma być piękny i wyjątkowy, jest on przede wszystkich dla Was, dla nikogo innego!

#2 – Zapraszajcie osoby, z którymi naprawdę chcecie dzielić się swoją radością (wiem, narażam się w tym momencie co niektórym dalekim ciociom i wujkom zza siedmiu mórz;))

#3 – Bądźcie dla siebie dobrzy i kochani!

zaproszenia Dzika Róża Love Prints

5. Gdybyś nie tworzyła zaproszeń to … 

 …świat by się nie zawalił :) Jestem artystyczną duszą, ale z pewną nutką biznesową, pomysłów mam miliony, tylko czasu brak, żeby wszystko zrealizować. Zajmuję się ostatnio (oprócz fotografii, która stale gdzieś tam się przewija) tworzeniem srebrnej biżuterii, może to akurat stałoby się moim głównym zajęciem, kto wie!

zaproszenia Vintage Czerwone Love Prints 

6. Najbardziej zwariowany projekt jaki wykonałaś….

Staram się, by projekty zawsze były oryginalne. Nie nazwałabym swoich projektów zwariowanymi, są raczej stonowane i skromne, raczej unikam krzykliwości i przepychu :) Stawiam na prostotę i estetykę minimalistyczną. 

7. Skąd czerpiesz inspiracje do pracy? 

Inspiracje czerpię najczęściej z natury. Prawie wszystkie projekty Love Prints oprócz zaproszeń z serii Vintage (gdzie motyw przewodni to serce w białe kropki) przedstawiają roślinność, kwiaty. Jest to mój ulubiony motyw, który zawsze idealnie wpasowuje się w weselne dekoracje. Kwiaty to nieodłączna część każdego ślubu, raczej to się nie zmieni, dlatego te motywy zawsze będą na topie!

 zaproszenia Wrzosy Love Prints

8. Czy kierujesz się modą/trendami w tworzeniu swoich projektów? Czy tego typu rzeczy są dla Ciebie ważne? 

Staram się śledzić trendy ślubne, jednak nie są one wyznacznikiem w moich projektach. Idę bardziej za tym co mi podpowiada serce i estetyczne wyczucie niż za modą. Oczywiście podziwiam wielu zagranicznych projektantów i są oni dla mnie wzorem, jednak ostatecznie projekt jest moją własną inwencją, we własnej stylistyce, w ulubionych kolorach itd.

 zaproszenia Oliwka drzewko Love Prints

9. Plany na najbliższą przyszłość? Jakieś ciekawe projekty?

Planów jest mnóstwo. Przede wszystkim nowa strona, nowe projekty, wprowadzenie więcej kaligrafii do projektów. A prywatnie podróże, podróże i jeszcze raz podróże. Stara Westfalia tylko czeka, żeby ruszyć znów w świat :) zaproszenia Vintage Chabrowe Love Prints

10. A czego nie lubisz w szeroko pojętej branży ślubnej?

Jest jedna rzecz w branży ślubnej, która mnie niepokoi i smuci. Jest to kopiowanie przez różne firmy pomysłów innych. Wydaje mi się, że jest tyle możliwości graficznych, że przy odrobinie wysiłku, da stworzyć coś pięknego, oryginalnego i własnego, co nie będzie kopią cudzych projektów… Mam nadzieję, że to się zmieni! Oby! :)

zaproszenia Piwonia Pudrowy Róż Love Prints


Agata! Dziękuję za poświęcony nam czas. Nasze czytelniczki teraz z daleka poznają nie tylko Twoje projekty, ale też dzięki Twoim odpowiedziom poznały Ciebie :)

Pozdrawiam! Kasia

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź