Obserwuj:
BLOG

Morskie wesele – motyw przewodni

Lato w pełni, za oknem piękna pogoda – czas więc zainspirować się… morzem! Dzisiejsze pomysły przeznaczone są dla osób, które szukają odpowiedzi na pytanie: w jakim stylu urządzić swoje wesele? Mamy dla Was garść ciekawostek i morskich inspiracji. Przygotowując wesele z morskim motywem przewodnim warto pomyśleć o szczegółach. Jeśli sami nie macie na to zbyt dużo czasu może z pomocą przyjdą firmy dekoratorskie lub konsultanci ślubni? Jedno jest pewne – planując motyw przewodni wesela dobrze jest od początku rozpisać sobie jakie elementy będą miały kluczową rolę, a więc rozpocznijcie od zaproszeń ślubnych w morskim stylu, nie zapomnijcie o winietkach, menu ale również innych dekoracjach sali, czy słodkiego stołu. Na słodkim bufecie możecie dać popis swoim pomysłom i również słodkie wypieki czy inne kolorowe smakołyki przygotować w zgodzie z obowiązującym tematem przewodnim.

nietypowe zaproszenia list w butelce zdjęcie

Poligrafia ślubna

Organizujecie wesele w morskim stylu, więc warto powiedzieć sobie wprost – będzie niebiesko! Kiedy już zdecydujecie się na konkretny odcień tego koloru przyjdzie pora na szczegóły. Drobne elementy dekoracyjne, które pojawią się na zaproszeniach czy Menu ustawionych na stołach wprowadzą Waszych gości w atmosferę morskiej zabawy. Winietki w kształcie ryb, czy inne pomysłowe rozwiązania w tym stylu spodobają się na pewno każdemu z zaproszonych gości.

zaproszenia marynistyczne zdjęcie

Menu

Morskie menu także może być miłą niespodzianką dla Waszych gości. Zamiast tradycyjnego kotleta – ryba, jako przystawki – owoce morza. Być może Ci, którzy będą zaproszeni na Wasze wesele, po raz pierwszy dostaną okazję skosztować takich smakołyków. Warto więc wprowadzić taki element do zaplanowanego na ten dzień menu.

menu i zaproszenia marynistyczne zdjęcie

Miejsce

Po pierwsze – wyjątkowe miejsce ślubu i wesela. Najlepiej będzie jeśli decydując się na morski motyw przewodni zdecydujecie się urządzić Wasze wesele blisko morza. Plaża, hotel z przepięknym widokiem, bądź też molo – to tylko nieliczne przykłady. Pomysłów może być mnóstwo! Ślub i wesele można przecież zorganizować nawet na statku! Morskie wesele nie oznacza wcale, że przyjęcie koniecznie musi odbyć się w jego okolicy – każdą salę, czy inne wybrane przez Was miejsce, można przekształcić na taki styl za pomocą wspaniałych dodatków i dekoracji.

pomysł na dekoracje morskie

Dekoracje

W tej kwestii macie niezwykle szerokie pole do popisu. Możecie więc stworzyć ograniczone jedynie Waszą wyobraźnią morskie wesele, pełne małych łódeczek, piasku, muszelek i bursztynów. Dekoracje ustawione na stołach – na przykład butelki wypełnione piaskiem i muszlami, do których wrzucicie karteczki z imionami i nazwiskami – służyć mogą za winietki. Z pewnością goście docenią Wasze innowacyjne i ciekawe pomysły. Zamiast balonów i serpentyn – białe oraz niebieskie wstążki, tworzące przepiękną i oryginalną dekorację sali. Całości dopełnić mogą także zawieszone obrazy – w tym także ręcznie wykonane przez Was, wasze dzieci, bądź znajomych.

dekoracja na wesele morskie zdjęciemorskie dekoracje

Podwodne klimaty

Jeśli podoba Wam się pomysł morskiego motywu przewodniego, ale niekoniecznie chcecie by było w stylu marynistycznym możecie zaszaleć i dekoracje przygotować wciąż w morskim, ale trochę innym stylu. Co powiecie na temat przewodni – podwodne przyjęcie? Tu królować musi turkus. Do dekoracji możecie wykorzystać takie motywy jak perły, meduzy, delfiny, muszle – wszystko co kojarzy Wam się z podwodnym światem pełnym ciekawych skarbów – no właśnie, skoro skarby to także i drewniana skrzynia. Do takiej skrzyni skarbów goście będą mogli włożyć prezenty.

motyw przewodni wesela morze zdjęcie (1) motyw przewodni wesela morze zdjęcie (3) motyw przewodni wesela morze zdjęcie (4) motyw przewodni wesela morze zdjęcie (5) motyw przewodni wesela morze zdjęcie (6) motyw przewodni wesela morze zdjęcie papierowe rozety zdjęcia (1) papierowe rozety zdjęcia (2)

Atmosfera

Nie musicie puszczać w głośnikach szumu morskich fal, by goście przenieśli się nad wielką wodę. Jeśli postaracie się, by Wasze dekoracje były wyjątkowe możecie być pewni, że wszyscy Wasi bliscy poczują się jak w morskiej opowieści.

papierowe rozety zdjęcia pomysły na dekoracje wesele morskie marynistyczne zdjęcia (1) pomysły na dekoracje wesele morskie marynistyczne zdjęcia (2) pomysły na dekoracje wesele morskie marynistyczne zdjęcia (3) pomysły na dekoracje wesele morskie marynistyczne zdjęcia (4) pomysły na dekoracje wesele morskie marynistyczne zdjęcia (5) pomysły na dekoracje wesele morskie marynistyczne zdjęcia (6) wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (1) wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (2) wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (3) wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (4) wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (5)wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (7)

Wakacje

Do zbierania dekoracyjnych muszli możecie wykorzystać swoje wakacyjne wyjazdy, a jeśli za późno o tym pomyśleliście to pamiętajcie, że w nadmorskich miejscowościach można kupić pamiątkowe koszyczki pełne muszli i ususzonych rozgwiazd. Nie chcecie aż tak bawić się w dekorowanie? Może po prostu wystarczą papierowe ozdoby. Jeśli nie skorzystacie z pomocy fachowych dekoratorów ślubnych koniecznie poproście o pomoc swoje druhny – zabawa będzie na pewno przednia, a efekt zostanie szybciej osiągnięty.

wesele-pomysły-podwodny-świat-motyw-morski-zdjęcia (9)

Sesja ślubna

Sesja ślubna to oczywiście najbardziej ciekawa część wesela w morskim stylu. Możecie zaplanować ją na dzień wesela lub zdecydować się na dłuższą opcję w innym dniu. Przepiękne zdjęcia na plaży, pomoście, molo będą niezapomnianą pamiątka na całe życie. Wystarczy dobre popołudniowe lub wieczorne słońce oraz dobry fotograf. Piękny krajobraz dopełni obraz całej reszty… Nie potrzeba więc wielu atrybutów, dodatków i przebieranek – morska sesja to pomysł na subtelne, delikatne i romantyczne zdjęcia w plenerze, który już ze swej natury jest niezwykły. Niekoniecznie musicie wchodzić do wody, tego typu zdjęcia na szczęście odchodzą już do lamusa – możecie natomiast boso spacerować brzegiem morza. Nie zmarzniecie, nie zabrudzicie swoich strojów i nie narazicie się na powielanie stereotypowych zdjęć na plaży. Będziecie mieli ponadczasowe romantyczne i klimatyczne zdjęcia po ślubie.

sesja nad morzem gdynia zdjęcie

Biorąc pod uwagę fakt, że mamy wakacje chcieliśmy przenieść Was tą inspiracją prosto na plażę! Mamy nadzieję, że spodobał Wam się ten morski klimat!


Źródło zdjęć: Joanna Malik z My Lovely Event
Ozdoby – My Lovely Event
Aranżacja podwodnego świata – nakokarde.pl

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź