Obserwuj:
INSPIRACJE

Kolor przewodni wesela • złoty

Złoto kojarzy się z przepychem i bogactwem, ale bywa też skromnym i wyrafinowanym kolorem. Jeśli szukacie klasycznego i niezwykłego koloru przewodniego na wesele, może to właśnie złoto będzie dla Was idealne?

źródło: pollenfloraldesign.com/

źródło: pollenfloraldesign.com

To barwa, która ma wiele odcieni, a wszystkie z nich wspaniale komponują się ze sobą. Złoto może pojawiać się nie tylko w roli biżuterii lub detali na sukience, ale może zdominować całą oprawę uroczystości i nadać jej niemal królewski charakter.

złote obrączki ślubne zdjęcie

źródło: jaceksiwko.com

Złoto wyjątkowo dobrze komponuje się z głęboką zielenią, granatem, srebrem, bielą i czernią, ale w gruncie rzeczy pasuje do każdego koloru i jest niemal uniwersalne.

źródło: jaceksiwko.com

źródło: jaceksiwko.com

Tworzy magiczny i nastrojowy klimat i świetnie pasuje do ślubów aranżowanych w stylistyce pałacowej, w stylu tradycyjnym oraz do tych, które są inspirowane orientem.

źródło: invitationsbyrenee.com

źródło: invitationsbyrenee.com

Złoto w roli koloru przewodniego powinno pojawiać się w większości elementów:

• Już zaproszenia ślubne mogą posiadać złote koperty, wstążki lub papier o złotym połysku.

Strój Młodej Pary również może obfitować w kolor przewodni. Złota koronka na sukience, złote buty, biżuteria i spinki do mankietów – to wszystko stworzy spójną całość.

• Dekoracje domu, samochodu oraz obiektu weselnego także mogą zawierać wiele złotych elementów w różnych odcieniach. Przykładem mogą być: złote świece, patery na ciasto i owoce, złote bieżniki i świeczniki, złote wstążki i inne tkaniny. Złota może być również dekoracja tortu i ciast.

• Także księga gości, wizytówki na stołach oraz inne drobiazgi, które decydują o charakterze całej uroczystości warto utrzymać w kolorystyce przewodniej.

źródło: bowtiesandbliss.com

źródło: bowtiesandbliss.com

Złoto to kolor bogaty i dominujący, z jego pomocą stworzycie bardzo elegancki efekt, ale jeśli nie jesteście fanami klasyki i zbyt pompatycznych przyjęć, nic straconego. Niezwykle urokliwe będą kontrasty i wprowadzenie złota do wiejskiej chaty. Wesele w stylistyce rustykalnej lub industrialnej można ciekawie przełamać przy pomocy złotych dekoracji. Bogate świece i lampiony nad surowym, drewnianym stołem robią niesamowite wrażenie.

źródło: theeverylastdetail.com

źródło: theeverylastdetail.com

Po złoty kolor w roli barwy przewodniej warto sięgnąć szczególnie zimą, gdy pogoda za oknem rozczarowuje szarością i smętnym chłodem. Ciepłe kolory, z urokliwym złotem na czele, wprowadzą Was i Waszych gości w bardziej pozytywny nastrój i rozproszą nieco zimową aurę.

Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź