Obserwuj:
BLOG, INSPIRACJE

Kolor przewodni wesela – szary

Szarość ma wiele odcieni, a każdy z nich może być, w zależności od zastosowania i zestawienia z innymi barwami, kolorem nieciekawym i nudnym lub wyjątkowo eleganckim i pełnym klasy. Szary to świetna baza kolorystyczna, barwa neutralna i pasująca do każdej okazji. To może być również wyjątkowy kolor przewodni wesela. Szary jest zawsze modny, dlatego na naszym blogu ślubnym uznajemy go za kolor idealny!

źródło: onthegobride.com

źródło: onthegobride.com

Popiele i szarości nie są nudne ani nijakie, choć pewnie wiele osób tak uważa. Kolory tego typu potrzebują udanego kontrastu i ciekawego zestawienia z innymi barwami, które wydobędą ich prawdziwy urok i elegancję. Szarości same w sobie są bardzo wytworne, klasyczne i modne. Coraz więcej w naszych domach, strojach i otoczeniu monochromatycznych dodatków. Także na ślubie nie musicie ograniczać się do ciepłych i żywych barw, popielate wesele może być niezwykle efektowne.

Tworzenie udanych kompozycji kolorystycznych na bazie szarości zależy od Waszego gustu i osobowości. Możecie sięgnąć po ożywiające kontrasty lub zestawiać kolory podobne do siebie, tworząc spójną paletę barw.

– Szarości doskonale kontrastują z wszelkimi odcieniami żółtego oraz różu. Żółte kwiaty, wstążki i kokardy ożywią popielatą bazę kolorystyczną i dodadzą jej odrobinę przekory. Mocny róż lub pastelowe odcienie również znakomicie sprawdzą się w tym zestawie.

szara sukienkana wesele zdjęcie

źródło: bridalmusings.com

– Możecie także stworzyć monochromatyczne kompozycje na bazie szarości, bieli, kremu, czerni i ewentualnie różnych odcieni błękitu oraz srebra. Taki zestaw będzie bardzo wytworny i spójny, choć niektórym może się wydawać za mało „żywy”.

źródło: yohankagarciaevents.com

źródło: yohankagarciaevents.com

Szary w roli przewodnika może pojawić się dosłownie wszędzie. Ponieważ jest to barwa bazowa, podstawowa i mało krzykliwa, nie ryzykujecie przesytu i przekombinowania. Wszelkie odcienie będą do siebie pasowały.

źródło: onefabday.com

źródło: onefabday.com

– Srebrzyste koperty na zaproszenia ślubne, popielate bileciki, menu i inne dodatki z papieru wyglądają efektownie. Możecie ożywić je innymi kolorami. Szczególnie słoneczny odcień żółtego wydaje się dobrym wyborem. Ciepły odcień żółci w zestawieniu z chłodną szarością to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

– Popielate sukienki dla druhen, obrusy, pompony, wstęgi i szarfy. Wszelkie materiałowe dodatki mogą być wykonane z różnych odcieni szarości, które świetnie kontrastują z bielą i srebrem.

druhna szara sukienka zdjęcie

źródło: jaceksiwko.com

– Kwiaty w bukietach oraz dekoracjach mogą być również utrzymane w tonacji monochromatycznej lub wręcz przeciwnie – mogą kontrastować z szarością i wprowadzać mocne akcenty kolorystyczne. Sprawdzą się tutaj kwiaty w odcieniach bieli i kremu lub mocne żółcie, róże i fiolety.

– Popielate dekoracje tortu i słodkich przekąsek to również świetny pomysł. Ładnie wyglądają cukrowe perełki w różnych odcieniach srebra, które rozrzuca się na wierzchu ciastek z kremem lub babeczek. Efektownie wyglądają również papierowe słomki do napojów w biało-szare pasy lub kropki, które możecie ustawić na stołach w dekoracyjnych słojach lub szklankach.

– Także Wasz strój może zawierać w sobie nutkę szarości. Pan Młody może założyć popielaty garnitur, Panna Młoda może sięgnąć po szare lub srebrne buty, a ślubny bukiet może być ozdobiony popielatą wstążką. W salonach sukien ślubnych można znaleźć całe kreacje utrzymane w gustownej szarości, co również jest ciekawym pomysłem na oryginalny ubiór weselny.

bukiet ślub zimą zdjęcie

źródło: inspiredbythis.com

Szary to często kolor niedoceniany, uznawany przez niektórych za nieciekawy i mało wyrazisty. W rzeczywistości jest to barwa bardzo szlachetna i elegancka i jeśli tylko dobrze zestawicie ją z innymi kolorami, będzie znakomitą bazą i przewodnim odcieniem całej uroczystości. Nigdy nie wychodzi z mody, a wręcz przeciwnie – coraz częściej wdziera się także w weselne dekoracje i dodatki do stroju pary młodej.


Pozdrawiam!

Marta G.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź