Obserwuj:
BLOG, INSPIRACJE

Niebieski ślub • Niebieskie wesele – kolor przewodni

Coś nowego, coś starego, coś pożyczonego i coś… niebieskiego! A może od razu uczynić niebieski kolorem przewodnim całej uroczystości?

Niektórzy dzielą kolory na ciepłe i zimne, wesołe i smutne. Odcienie błękitu są oczywiście chłodniejsze od cytrynowej żółci, ale nie można powiedzieć, by były to barwy nieadekwatne dla oprawy ślubnej. Wręcz przeciwnie. Niebieski kojarzy się z czystością i wolnością, przypomina błękit nieba, odcienie wodnej tafli i delikatnych niezapominajek. Niebieski to kolor marzycieli. Jeśli cenicie sobie tę barwę, postawcie na nią mocny nacisk. Ten kolor świetnie sprawdza się, jako barwa przewodnia.

Znaleziono na static.weddingchicks.com

Znaleziono na static.weddingchicks.com

Pomysł na zastosowanie koloru przewodniego musi być konsekwentnie realizowany. Nie musicie decydować się na jeden odcień. Najlepiej wybrać kilka kolorów, które będą się nawzajem podkreślać i uzupełniać. Wówczas oprawa uroczystości będzie spójna i pełna harmonii.

Znaleziono na: 123weddingcards.com

Znaleziono na: 123weddingcards.com

Od czego zacząć?

Niebieskie mogą być już koperty na weselne zawiadomienia i zaproszenia. Delikatna papeteria, bileciki z informacją o dacie ślubu i inne papierowe detale warto utrzymać w podobnej kolorystyce. Niebieski świetnie skomponuje się z bielą, kremem, kolorem żółtym lub, bardziej kontrastowo, z mocnym różem lub fioletem.

Znaleziono na: tulleandchantilly.com

Znaleziono na: tulleandchantilly.com

Niebieskie elementy garderoby to kolejny istotny element. Druhny mogą założyć niebieskie sukienki lub buty, Pan Młody może postawić nacisk na niebieskie szelki, koszulę lub muchę, a Panny Młode mogą sięgnąć po błękitne szpilki, szafirowe balerinki, niebieskie kwiaty i inne dodatki. Wersja dla odważnych to… niebieska suknia ślubna.

Znaleziono na: imagestack.co

Znaleziono na: imagestack.co

Niebieski sprawdza się znakomicie w roli dekoracji samochodu, kościoła i lokalu weselnego. Błękitne obrusy, serwetki, kwiaty, lampiony i inne detale przyciągną uwagę i będą świetnym tłem dla odświętnej ceremonii i efektownego przyjęcia. Świetnym pomysłem jest również błękitna zastawa stołowa: talerze, talerzyki, miseczki i patery na przekąski. Także tort weselny może zostać przyozdobiony niebieskimi kwiatami, wstążkami lub marcepanową masą w tym kolorze.

Znaleziono na: intimateweddings.com

Znaleziono na: intimateweddings.com

– Niebieski może być także samochód, którym pojedziecie do ślubu. Błękitny garbus lub granatowy skuter to gwarancja niezapomnianych wrażeń z przejażdżki, ale także znakomitych i wyjątkowo klimatycznych zdjęć ślubnych.

Znaleziono na: bridesmaidsandweddings.com

Znaleziono na: bridesmaidsandweddings.com

Choć może się wydawać, że skomponowanie niebieskich kwiatów sprawi nie lada problem, w rzeczywistości nie będzie tak trudno. W sezonie warto postawić na rustykalne chabry, które zachwycają naturalną delikatnością i sielską urodą. W roli dekoracji na przyjęciu sprawdzą się też delikatne bukieciki niezapominajek lub doniczki z kwitnącymi szafirkami. Niebieskie mogą być również róże, storczyki, irysy, hortensje, fiołki i hiacynty. Oprawa kwiatowa może łączyć w sobie także inne kolory. W przypadku wesela rustykalnego rewelacyjnym pomysłem mogą być kompozycje polnych kwiatów lub zboża z dodatkiem chabrów.

Znaleziono na elegantweddinginvites.com

Znaleziono na elegantweddinginvites.com

Niebieski jest wyjątkowo wdzięcznym i oryginalnym kolorem. Może stworzyć znakomitą bazę i oprawę dla całej uroczystości. Ważne, by nie przesadzić z ilością dodatków w tym kolorze, by nie przytłoczył innych barw, które powinny mu towarzyszyć.

Znaleziono na stylemepretty.com

Znaleziono na stylemepretty.com

 A wy jaki wybieracie kolor na swój kolor przewodni wesela


Pozdrawiam!

Marta G.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź