Obserwuj:
BLOG

{Kochani, będziemy mieli dziecko, czyli narzeczeni mogą pomóc dzieciom}

kolorowa suknia ślubna zdjęcie

Redakcja bloga Sweet Wedding zawsze z miłą chęcią wspiera akcje dobroczynne. Podoba nam się idea dzielenia się szczęściem z tymi, którzy mają go na co dzień nieco mniej niż inni. Kochani, będziemy mieli dziecko to alternatywa dla przyszłych par młodych, które przy okazji ślubu chciałyby zrobić coś dla innych.

Kwiaty zwiędną… A w ogóle co za pomysł, żeby kupować wino zamiast kwiatów? Można dostać wino, którego w ogóle się nie lubi. Albo książki zamiast kwiatów… – mówi Tomasz. –Gdzie te książki trzymać? Pewnie większość to jakieś tanie bestsellery. Totolotek? Nikt nic nie wygra. – dodaje Agata.

taniec para młoda zdjęcie

-Chcieliśmy coś innego. Z założenia. No bo szkoda tak naprawdę kwiatów. Nie mamy co z nimi zrobić, więc zwiędną. Szkoda pieniążków, skoro można z nimi zrobić coś innego, coś takiego, żeby rzeczywiście one się przydały na coś konkretnego.

para młoda przed kościołem zdjęcie

Tomasz i Agata za kilka miesięcy biorą ślub i postanowili wesprzeć projekt Kochani, będziemy mieli dziecko. Proszą swoich gości, aby nie kupowali kwiatów, a zaoszczędzone pieniądze wrzucili do specjalnej skarbonki, wspierając dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Organizatorem projektu Kochani, będziemy mieli dziecko oraz programu AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jest Stowarzyszenie WIOSNA – twórca SZLACHETNEJ PACZKI.

Do AKADEMII PRZYSZOŚCI trafiają dzieci z problemami nie tylko edukacyjnymi, ale także takimi, których podłoże często tkwi w trudnej sytuacji rodzinnej i życiowej. Każdy mały student raz w tygodniu spotyka się ze swoim tutorem – wolontariuszem, który pomaga z przedmiotu, z którym dziecko ma najwięcej trudności. Nie są to jednak zwyczajne korepetycje. Celem zajęć jest zmiana mentalności dziecka, które często jest wycofane i pełne kompleksów.

para młoda sesja studio

– Każdy z nas miał jakieś porażki w szkole. Pewnie lepiej byśmy sobie z nimi poradzili, gdyby ktoś w odpowiednim momencie zechciał do nas wyciągnąć pomocną dłoń. W AKADEMII taką osobą jest wolontariusz-tutor. Indywidualne spotkania dziecka z tutorem pomagają mu pokonać szkolne problemy i uwierzyć w siebie. AKADEMIA uczy swoich podopiecznych wygrywać – w szkole, a później w życiu – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

robert lewandowski ślub zdjęcie

Projekt Kochani, będziemy mieli dziecko wsparli już Robert i Anna Lewandowscy, którzy podczas swojego ślubu przeprowadzili zbiórkę pieniężną dla podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Każda para, która wejdzie na stronę www.bedziemymielidziecko.pl i zgłosi chęć udziału w projekcie, otrzyma od organizatorów specjalną skarbonkę do zbiórki pieniędzy podczas ślubu oraz wizytówki, które pozwolą w prosty sposób poinformować gości o decyzji.

planowanie ślubu narzeczeni zdjęcie

Karteczka jest wielkości wizytówki, dołączamy ją do zaproszenia w każdej kopercie. Z jednej strony jest rysunek pary młodej i napis „Kochani, będziemy mieli dziecko”, na drugiej stronie jest wyjaśnienie – mówi Agata. – Puszkę damy świadkom podczas składania życzeń, czyli w momencie, kiedy normalnie by się dostawało kwiaty – dodaje Tomasz 

Po przekazaniu pieniędzy, nowożeńcy są informowani, jakie zmiany w życiu podopiecznych AKADEMII PRZYSZŁOŚCI dokonały się dzięki ich zaangażowaniu.

Zgłoś się na www.bedziemymielidziecko.pl, bedziemymielidziecko@wiosna.org.pl

zaproszenia ślubne zdjęcie

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź