Obserwuj:
BLOG, INSPIRACJE

Jesienne bukiety ślubne • pomysły i zdjęcia

Jesień to bez wątpienia barwna i niezwykle klimatyczna pora roku. Początkowa bywa bardzo słoneczna i niemal tak samo gorąca, jak końcówka lata, później przechodzi w znacznie chłodniejszy i bardziej nostalgiczny okres. Często towarzyszą jej mgły i miękkie światło, które ledwo przeciska się przez chmurne niebo.

bukiet jesień ślub

Zdjęcie: Jacek Siwko

Uroku dodają jej również kolorowe liście, które zdobią drzewa, krzewy i trawniki. Złota jesień zachwyca i czaruje, jest bardzo popularna wśród osób planujących ślub. Poza wspaniałymi warunkami do zdjęć plenerowych, jesień oferuje również całą gamę niezwykłych kwiatów na dekoracje oraz bukiet dla Panny Młodej.

Zdjęcie: Jacek Siwko

Zdjęcie: Jacek Siwko

Wybór kwiatów do bukietu oraz dekoracji nie jest łatwy. Floryści sprowadzają liczne odmiany kwiatów, z których spora gama jest dostępna przez cały rok. Do tego dochodzą jeszcze kwiaty i ozdoby sezonowe. Warto postawić na taką sezonowość właśnie, gdyż wówczas ślub i wesele będą o wiele bardziej klimatyczne i nastrojowe. Odpowiednie kwiaty podkreślą urok gorącego lata, chłód zimowej aury lub jesienną feerię barw. Po jakie rośliny warto sięgnąć jesienią?

jesienny bukiet ślubny

Zdjęcie: Jacek Siwko

1. Wrzosy – nigdy nie są tak piękne, jak z początkiem jesieni. Ich wybór jest wówczas ogromny, a ceny zachwycająco niskie. Można stworzyć z nich interesujący, sielski bukiecik ślubny oraz urocze dekoracje stołów, samochodu oraz obiektu weselnego. Wrzosy świetnie komponują się same ze sobą. Można zestawiać kilka odmian i kolorów albo wymieszać je z innymi, delikatnymi kwiatami.

wrzosy bukiet slubny zdjęcie

Zdjęcie: Jacek Siwko

2. Lawenda – niektóre odmiany kwitną aż do późnej jesieni, choć wybór lawendy jest największy latem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać jej kwiaty lub susz także o innej porze roku. Z lawendy można wykonać prosty i delikatny bukiet dla Panny Młodej i druhen oraz liczne dekoracje. Maleńkie bukieciki lawendy mogą zdobić każde krzesło na przyjęciu i każdą ławkę w kościele lub na ceremonii plenerowej.

lawenda slubny bukiet

Zdjęcie: Jacek Siwko

Lawenda wspaniale czuje się w swoim własnym towarzystwie ale można ją również zestawiać z innymi kwiatami. Wyjątkowo udany duet to lawenda i róże oraz lawenda i gipsówka. Jednak nie ograniczajcie się do tego – zobaczcie jak fajnie prezentuje się zestaw: lawenda i stokrotka :)

lawenda bukiet slub zdjęcie

Zdjęcie: Jacek Siwko

3. Astry – jesienne i wyjątkowo sielskie. Nie może się bez nich obejść prawdziwy wiejski ogródek. Pasują szczególnie dobrze do stylizacji sielskich i rustykalnych. Mogą być bazą jednolitego bukietu, chociaż warto je zestawić z innymi kwiatami.

astry bukiet ślubny zdjęcie

Źródło: heartlovealways.com

4. Słoneczniki – energetyczne i niezwykłe w swym prostym uroku. Idealne na nieco bardziej okazały bukiet ślubny oraz na dekoracje stołów. Ich słoneczne kwiaty dodadzą uroczystości energii i wprowadzą promienny, ciepły nastrój.

Źródło: pinterest.com/perlillapets/sunflower-wedding/

Źródło: pinterest.com/perlillapets/sunflower-wedding/

5. Gerbery – klasyka o nieprzemijającym uroku. Choć są dostępne niemal przez cały rok, to właśnie jesienią ich wybór jest największy. Miewają zróżnicowaną kolorystykę, przez co pasują niemal do każdej uroczystości ślubnej. Mogą stworzyć skromną i bardzo dziewczęcą wiązankę lub okazały bukiet w kolorach jesieni. Cudownie wyglądają w zestawieniu z barwnymi liśćmi dębu. To jesienna klasyka, po którą warto sięgnąć.

Zdjęcie: Flowerty Zielenie

Zdjęcie: Flowerty Zielenie

6. Liście, gałęzie, kłosy i szyszki – czyli to, co uda Wam się znaleźć lub kupić. Jeśli macie smykałkę do dekorowania, możecie samodzielnie lub przy pomocy najbliższych niezwykle tanim kosztem udekorować obiekt weselny, samochód i własne mieszkanie. Wystarczy spacer po parku i zbieranie tego, co samo spadło pod Wasze nogi, a wybór jest ogromny: kasztany, żołędzie, powyginane gałązki, szyszki i liście. Z tej gamy roślinnej może powstać najbardziej jesienny i nietypowy bukiet ślubny.

Zdjęcie: Jacek Siwko

Zdjęcie: Jacek Siwko

7. Dynie – dziwny pomysł? Może i tak, ale za to w pełni jesienny i oryginalny. Nie chodzi tu oczywiście o wielkie odmiany, które kupujecie do jedzenia, a o maleńkie ozdobne dynie, które są niezwykle kolorowe i klimatyczne. Można je wpleść do bukietu ślubnego oraz do dekoracji stolików weselnych.

Źródło: brendasweddingblog.com

Źródło: brendasweddingblog.com

8. Dalie – te piękności pojawiają się głównie jesienią. Mają ciekawy kształt i przyjemną dla oka kolorystykę. Jesienią warto sięgnąć po pomarańczowe, żółte lub czerwone dalie. To kwiaty, które bardzo dobrze wyglądają w klasycznych, okrągłych bukietach. Można zestawić je z różami i astrami, a nawet dodać szyszki czy jarzębinę.

Zdjęcie: Jacek Siwko

Zdjęcie: Jacek Siwko

Jeśli nie uda Wam się zdobyć dalii w kolorach jesieni, to zawsze dostępne są popularne różowe i białe dalie. Równie pięknie prezentują się w bukiecie ślubnym jak ich kolorowe jesienne wersje.

slub dalie bukiet zdjęcie

Zdjęcie: Jacek Siwko

Jesień bywa kapryśna, mglista i deszczowa, ale bywa też szalenie kolorowa i niezwykła. Warto dostrzec jej potencjał i przy wybieraniu kwiatów na wesele, skupić się na gatunkach i odmianach, które są wówczas dostępne. Sezonowa oprawa uroczystości zawsze oznacza o wiele niższe koszty wykonania oraz możliwość stworzenia dekoracji własnymi siłami, a to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim satysfakcjonująca i inspirująca zabawa.

Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź