Obserwuj:
BLOG, ŚLUBNY PORADNIK

Jaki makijaż na wesele • kilka praktycznych porad

Każda kobieta chce dobrze wyglądać na weselu – nieważne czy jako panna młoda na swoim własnym czy jako gość zaproszony na czyjeś wesele. Jest to ten rodzaj imprezy, która nie tylko trwa wiele długich godzin, ale i wymaga niezwykłej elegancji. Uroczystość weselna to przecież nie tylko wznoszenie toastów i miła konwersacja przy suto zastawionym stole. To także, i może przede wszystkim szalona zabawa taneczna na parkiecie do muzyki DJ’a lub specjalnie wynajętej na tę okazję orkiestry. A na dodatek całość zawsze utrwalona jest na niezliczonej ilości zdjęć oraz często filmów. I właśnie dlatego warto zadbać o dobry makijaż, by podczas całego dnia ślubu i wesela czuć się pewną siebie.

Zdjęcie: dmelchordiaz / Foter / CC BY-NC-ND

Zdjęcie: dmelchordiaz / Foter / CC BY-NC-ND

Wielokrotne poprawianie stylizacji jest tu więc niewskazane. Makijaż musi być estetyczny, ale także trwały, gdyż poprawa umalowania po kilku kieliszkach wódki czy wina może wcale nie wyjść kobiecie na dobre. Jak się umalować by olśnić partnera oraz pozostałych gości? To zależy. Od czego? O tym poniżej.

Makijaż dla panny młodej

Panna młoda jest na weselu jedną z dwóch najważniejszych osób, o ile nie najważniejszą. Na pewno w swojej wyobraźni układała już wielokrotnie cały schemat przebiegu imprezy swoich zaślubin, więc w tym dniu zależy jej by wszystko było perfekcyjne. Suknia wybrana, wizyta u fryzjera zamówiona, ale co z makijażem? Współcześnie panna młoda lubi organizować próby makijażu. Chcąc mieć pewność, że to co wybrała, będzie tym co najlepsze, potrafi ona wielokrotnie zmieniać swoją decyzję, eksperymentując z różnymi stylami. Tym co wybiera zdecydowanie najwięcej panien młodych jest makijaż bardzo delikatny, naturalny i wręcz dziewczęcy. Polega to zazwyczaj na drobnej ingerencji w wygląd ust oraz podkreśleniu oczu. Taki sposób malowania zapewnia mniejszą widoczność niedoskonałości czy rozmazań, a tak może przecież się zdarzyć podczas eksperymentów z bardziej wyrazista paletą barw – choć mocniejszy makijaż ślubny nie jest całkowicie niedopuszczalny.

Zdjęcie: Annie Fischinger Fotografie / Foter / CC BY-NC-ND

Zdjęcie: Annie Fischinger Fotografie / Foter / CC BY-NC-ND

Będąc gościem na weselu

W odróżnieniu od panny młodej kobieta, która zostaje zaproszona na czyjeś wesele ma o wiele większa dowolność w doborze stylu i intensywności makijażu. Powinna ona pamiętać zwłaszcza o jednym – sposób malowania musi współgrać z jej kreacją. Delikatne i proste sukienki najlepiej komponują się z równie prostym i subtelnym makijażem. Odważniejsze kreacje lubią podkreślenia nie tylko przez dodatki, ale i paletę barw na twarzy kobiety, która je nosi (najbardziej gustownie wypada taki sposób malowania, gdy sukienka jest w żywych i intensywnych kolorach). Choć ślub bierze się o różnych porach w ciągu całego roku, to jeśli chodzi o makijaż zawsze powinna panować tutaj wiosna – lekka i świeża. Najbardziej oszałamiający efekt można uzyskać dzięki umiejętnemu dobraniu odcieni pastelowych.

Zdjęcie: dMadPhoto / Foter / CC BY-NC-ND

Zdjęcie: dMadPhoto / Foter / CC BY-NC-ND

Kilka podpowiedzi

Jak już wspomnieliśmy powyżej kreacja i makijaż powinny stanowić spójną całość, by tak jednak było trzeba dobrze spasować te dwa elementy. Oto kilka podpowiedzi na temat udanego makijażu dla przyszłych panien młodych i kobiet zaproszonych na wesele:

•  By makijaż utrzymał się jak najdłużej mimo niesprzyjających warunków (o które nie jest trudno podczas ślubu i wesela!) dobrze jest dobrać do niego odpowiednią bazę (podkład), która wyrówna nie tylko koloryt, ale i zwiąże kosmetyki i nada im lepsze właściwości i trwałość.

•  Lekko przypudruj pomadkę, by utrwalić jej kolor.

•  Gorsza jakość kosmetyków równa się mniejszej odporności na ścieranie, więc dobrze jest mieć zawsze przy sobie lusterko i kontrolować jak wygląda makijaż. Nie przesadźcie jednak z warstwami nakładanego pudru by „poprawić” makijaż, bo czasem może to mieć odwrotny efekt!

• Bardzo przydatnym gadżetem w torebce na weselu są bibułki matujące – zamiast zapudrowywać kolejne warstwy możecie po prostu zlikwidować świecenie się skóry (świetne także dla panów!).

• Pamiętajcie, że eleganckie kreacje wieczorowe lubią towarzystwo „przydymionych oczu” (chodzi tu oczywiście o niezastąpione smoky eyes), więc do weselnej sukni dobierzcie też odpowiedni makijaż.

• Suknia wieczorowa idealnie komponuje się także z głęboką czerwienią ust (to opcja dla tych z pań, które nie lubią podkreślać oczu).

Zdjęcie: Vesna Pukich Tiricovska / Foter / CC BY

Zdjęcie: Vesna Pukich Tiricovska / Foter / CC BY


Dziękujemy portalowi StylePiękna.pl za współpracę merytoryczną.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź