Obserwuj:
BLOG, ZRÓB TO SAM

Jak zrobić litery 3D – VIDEOporadnik

litery 3d monogramy

Ślubne DIY to specjalność naszego bloga! Uwielbiamy inspirować Was i poddawać pomysły na ciekawe projekty „Zrób To Sam”, bo wiemy, że wśród naszych Czytelniczek jest mnóstwo bardzo kreatywnych przyszłych Panien Młodych. Nic dziwnego, w końcu jesteśmy blogiem ślubnym dla najfajniejszych Panien Młodych :) Dziś specjalnie dla Was Pani Fotograf przygotowała poradnik jak zrobić fajną spersonalizowaną dekorację ślubną, czyli trójwymiarowe litery. Litery w postaci inicjałów Pary Młodej, które są ustawione na stole podczas przyjęcia weselnego tuż przed nowożeńcami to naprawdę wyjątkowy gadżet. A nabiera jeszcze większej wartości gdy takie literki zrobione są samodzielnie. Możecie też zaszaleć i według własnego pomysłu udekorować nimi całą salę weselną czy wszystkie stoliki zaproszonych gości.

Do zrobienia trójwymiarowych literek potrzebne są:

– Karton/tektura

– Wstążka, tasiemka, sznurek

– Nożyczki

– Dwustronna taśma klejąca

Przygotowanie:

1. Zacznij od przygotowania szablonu. Najlepiej przygotować sobie wzór w komputerze w dowolnym programie graficznym – wybierz czcionkę, którą napiszesz literę (najlepiej jeśli litera jest wielkości kartki A4), następnie wydrukuj wzór i szablon jest gotowy.

2. Wytnij wydrukowaną literę i odrysują ją dwukrotnie na sztywnym kartonie, odrysowane literki/znaczki wytnij.

3. Następnie stwórz szkielet litery – stwórz kartonowe podkładki, które przyklej między 2 kartonowe wersje litery (w tym kroku przyda się dwustronna taśma klejąca). Jak stworzyć szkielet dokładnie zobaczysz na filmie.

4. Teraz powstawały szkielet wystarczy obwiązać tasiemką i literka jest gotowa.

KILKA UWAG:

1. Moim zdaniem najlepiej wyglądają literki wielkości mniej więcej formatu A4.

2. Najwięcej trudności może dostarczyć ostatni etap tworzenia litery czyli obwiązywanie jej sznurkiem. Jest to też etap który trwa najdłużej.

3. Trudność wykonania danej litery zależy od czcionki jaką wybierzecie oraz od rodzaju litery (literę „O” łatwiej obwiązać niż literę „M”)

4. Im grubsza tasiemka/wstążka tym szybciej i łatwiej obwiążesz całą literkę.

5. Podczas obwiązywania szkieletu litery można używać dwustronnej taśmy klejącej i podklejać zsuwającą się tasiemkę do szkieletu litery.

monogramy-slubne-diy-zdjecie

Ten pomysł na własnoręcznie zrobione trójwymiarowe litery do dekoracji sali możecie wykorzystać też do udekorowania każdego innego pomieszczenia po ślubie. Nie dość, że Do It Yourself to jeszcze jak eko! Do dzieła! / Ten poradnik „Jak zrobić litery 3D” został stworzony we współpracy Pani Fotograf Agnieszki oraz bloga ślubnego Sweet Wedding.


Pozdrawiam!

Agnieszka

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź