Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

JAK MOŻESZ ZAOSZCZĘDZIĆ PLANUJĄC ŚLUB I WESELE?

 Ślub i wesele wiąże się nie tylko z pozytywnymi emocjami. Istnieje również kilka mniej  przyjemnych kwestii jak na przykład ograniczony budżet.  Zobacz jak oszczędzić nie koniecznie sobie czegoś odmawiając.

1. Kupuj tylko sezonowe kwiaty

Dowiedz się jakie kwiaty kwitną w Twoim miesiącu ślubnym, będą one najtańsze. Jeśli podoba Ci się dany kwiat, ale nie jest dostępny w tym czasie lub jest ale za niewyobrażalną cenę to pokaż zdjęcie florystce ona pomoże dobrać bardzo podobny kwiat.

 2. Wesele w nietradycyjnym miejscu

Uwierzcie mi, że jak tylko pojawi się słowo „ślub” lub „wesele” w oczach sprzedawców pojawiają się dolary. Dlatego kiedy będziecie szukać odpowiedniego miejsca na ślub czy wesele omijajcie te dwa słowa. Wybierzcie oryginalne miejsce, nietypowe na ślub – może biblioteka jak Carry Bradshaw z Seksu w Wielkim Mieście?

3. Zamiast wielkiego tortu weselnego podajcie mały

Torty ślubne są zazwyczaj bardzo drogie, ale nie koniecznie dobrze smakują. Aby nie rezygnować z tradycji wspólnego krojenia tortu zamówcie go w ulubionej cukierni tylko dla Was, a Waszych gości poczęstujcie zwykłym tortem, muffinami, lub dobrym ciastem.

4. Nie bierzcie pod uwagę weekendów

Kiedy zdecydujecie się na ślub w środku tygodnia możecie zaoszczędzić nawet do 40%. Jeśli boicie się, że będą problemy z gośćmi to po prostu poinformujcie ich dużo wcześniej.

5. Używana sukienka, o której nikt nie musi wiedzieć

Sukienka ślubna używana była noszona zaledwie raz przez kilka godzin! Oddaj ją do czyszczenia i nikt nie zauważy, że jest używana. A jeśli nikomu nie powiesz będzie to Twoja słodka tajemnica:)

6. Utalentowani znajomi to skarb

Plastyczka, muzyk czy piekarz – wszystkie te osoby pomogą Ci taniej zorganizować wesele – jeśli są gośćmi na weselu nie zapomnij ich spytać czy nie mają nic przeciwko. Jeśli powiedzą, że nie to wyczuj czy to z grzeczności czy szczerze nie mają nic przeciwko.

7. Łączone imprezy kosztują dwa razy mniej

Może akurat znajoma też obchodzi swój wieczór panieński – połączcie imprezy. Będzie taniej i weselej, bo więcej dziewczyn.

8. Drukowane zaproszenia

Tak, ładnie to wygląda kiedy zaproszenie jest w 100% drukowane, ale wiecie ile kosztuje taka dodatkowa opcja? Jeśli Wasze pismo nie należy do najpiękniejszych poproś bliskiego o uzupełnienie zaproszeń.

Więcej z serii serii Poradnik Ślubny

Jessy prowadzi również Blog Ślubny Cudowny Ślub, na którym znajdziecie więcej cennych uwag, które ubarwią waszą uroczystość.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

3 komentarze

 • Odpowiedz Whitedressphoto

  Jako fotograf tyle się już tego naoglądałem, a teraz sam muszę się w to bawić ;) Mojej narzeczonej na pewno się to przyda, a jeszcze bardziej mojej kieszeni ;)

  12 sierpnia, 2014 o 12:23
 • Odpowiedz a

  tort zamówić w kwiaciarni? a to nowość :D

  16 lipca, 2014 o 18:56
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   O rany! Ale się uśmialiśmy! Dziękujemy za zwrócenie uwagi!!! Już poprawione :-)

   1 sierpnia, 2014 o 17:24

  Zostaw odpowiedź