Obserwuj:
BLOG

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Pomysłów na oświadczyny jest wiele – jedne mniej, inne bardziej oryginalne. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia są jednak najczęściej rozpoczynane od poszukiwania odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Jak wybrać ten idealny?

inne obraczki pierscionek zareczynowy

Źródło: inneobraczki.pl

Wybierz wzór

Podstawowa zasada brzmi: pierścionek zaręczynowy powinien podobać się narzeczonej. Problem jednak w tym, że wielu mężczyzn nie zwraca uwagi na biżuterię u kobiet, a więc nie ma pojęcia co może spodobać się partnerce. Co robić w takiej sytuacji? Najlepiej jest przeprowadzić małe śledztwo i spróbować dyskretnie podpytać ukochaną, jakie pierścionki jej się podobają. Można też o pomoc poprosić jej najlepszą przyjaciółkę czy siostrę. Warto poza tym bliżej przyjrzeć się posiadanej przez przyszłą narzeczoną biżuterii i na tej podstawie wysnuć odpowiednie wnioski. Jeśli więc wśród ozdób przeważają te z dużymi kamieniami, należy rozejrzeć się za podobnym pierścionkiem. Twoja wybranka woli srebrne łańcuszki czy bransoletki? Szukaj wśród pierścionków wzorów wykonanych z palladu, platyny lub białego złota.

oryginalne piersionki zareczynowe

Źródło: inneobraczki.pl

Oryginalny wzór pierścionka

Najprostszym rozwiązaniem jest udanie się do jubilera i wybranie pierścionka zaręczynowego spośród dostępnej w sklepie oferty. Jeśli jednak chcesz, aby podarowana przez Ciebie biżuteria była naprawdę wyjątkowa, możesz zdecydować się na pierścionek wykonany według własnego pomysłu, na którym zostanie umieszczone Twoje odręczne pismo, ważny dla Was symbol albo rysunek (oczywiście w odpowiedniej wielkości). Oprócz kamienia (brylantu, szafiru, topazu itd), materiału (np. stal damasceńska, pallad, tytan, złoto) czy grawerunku, masz do wyboru także różne techniki jubilerskie, np. mokume gane, gdzie powstaje niemożliwy do powtórzenia wzór. Tego typu pierścionki znajdziesz w pracowni złotniczej Inne Obrączki – decydując się na właśnie taki model masz pewność, że jest on niepowtarzalny i będzie stanowił wyjątkową pamiątkę.

nietypowy piersionek zareczynowy

Źródło: inneobraczki.pl

Jaki rozmiar?

Oprócz samego wzoru równie ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Ze względu na to, że przyjęło się, iż oświadczyny powinny być dla przyszłej narzeczonej niespodzianką, zdobycie tej wiedzy wiąże się z pewnymi trudnościami. Najprostszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podebranie ukochanej pierścionka, który później można zanieść do jubilera i na tej podstawie dobrać rozmiar. Jeśli nie jest to możliwe, również w tym przypadku pomocna może być przyjaciółka partnerki, która ją dyskretnie wypyta. Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest istotne, gdyż nie wszystkie sklepy jubilerskie oferują zmniejszanie czy zwiększanie pierścionków zaręczynowych. Firma Inne Obrączki zapewnia jednak, że każdy wykonany u nich pierścionek można bezpłatnie zmniejszyć lub zwiększyć.

Zadbaj o romantyczną atmosferę

Oświadczyny wymagają odpowiedniej oprawy. Samo kupno pierścionka więc nie wystarczy oprócz tego postaraj się również o eleganckie pudełeczko, które znajdziesz w sklepie jubilerskim (bardzo często są one dodawane do kupowanych pierścionków). Pamiętaj też o kwiatach dla ukochanej i zadbaj o romantyczną atmosferę, nawet jeśli oświadczyny mają być niespodzianką. Zapalone świece podczas kolacji w domu, czy piękno przyrody na pikniku lub spacerze za miastem z pewnością sprawią, że ta chwila będzie niezapomniana – zarówno dla Ciebie, jak i Twojej ukochanej.

romantyczne oswiadczyny

Zdjęcie: melissadelormephotography.com

Ten poradnik skierowany jest głównie dla panów :) ale jeśli jakimś trafem jesteś kobieta i czytasz ten tekst… zajrzyj też tutaj – 10 faktów o życiu po zaręczynach!

redakcja sweet wedding poleca

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

3 komentarze

 • Odpowiedz Piotr

  Jeśli mogę mówić o swoim guście, to najbardziej podobają mi się te nowoczesne rozwiązania. Pierścionki takie mają w sobie coś unikalnego.

  1 lipca, 2018 o 23:17
 • Odpowiedz Pierścionek i zaręczyny

  Ooo, wreszcie pierścionek zaręczynowy o intrygującym wzorze. Aby dzień był wyjątkowy prócz pierścionka trzeba mieć też pomysł, jak się oświadczyć w wyjątkowy lub nietypowy sposób.

  20 czerwca, 2018 o 10:22
 • Odpowiedz arlekin

  Bardzo trafne porady, a te wzory pierścionków są bardzo ciekawe :)

  20 sierpnia, 2017 o 16:22
 • Zostaw odpowiedź