Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

Jak zorganizować bardzo osobiste wesele i ślub?

Przed nami kolejna odsłona Poradnika Ślubnego, tym razem pomówimy o osobistych akcentach na weselu. Dzięki takim detalach jak Wasze wspólne zdjęcia lub cytaty z ulubionych piosenek wasze przyjęcie zostanie zapamiętane przez gości na długo.

Ślub to połączenie ze sobą dwóch kochający się osób. Jak wiadomo każda miłość jest inna, opowiada inną historię? Dlaczego więc ślub miałby być taki jak każdy na którym byliśmy i taki który znamy. Przedstawię Wam kilka pomysłów na to, aby Wasz ślub był oryginalny i kojarzony był z Wami, a nie każdą inną Parą Młodą.

Kwiaty mające znaczenie dla Was

Kwiaty w bukiecie ślubnym i dekoracjach nie powinny być przypadkowe lub wybrane tylko dlatego, że są modne. Zastanówmy się czy są jakieś kwiaty, które miło nam się kojarzą? Może rosły u babci w ogrodzie, kiedy jeździłaś do niej na wakacje, albo są to kwiaty, które podarował Ci Twój partner na pierwszym spotkaniu. Jeśli takich kwiatów nie ma to zobaczcie jakie znaczenie mają poszczególne kwiaty, może to zainspirować Was do wyboru idealnego bukietu.

 

Wybierzcie motyw przewodni opisujący Was

Lubicie jeździć na nartach lub uwielbiacie oglądać filmy? Stwórzcie motyw przewodni, który będzie do Was pasował. To właśnie o Was powinien być Wasz ślub. Może skupicie się na zawodzie któregoś z Was lub wspólnych marzeń? Taki motyw przewodni na pewno będzie bardziej oryginalny niż oklepany fiolet widoczny na każdym ślubie.

Wesele w domu rodzinnym to coś innego

Jeśli nie planujecie wielkiego wesela na 200 osób nie bierzcie pod uwagę sztywnych sal w centrum miasta. Pomyślcie o zrobieniu skromnego, ale pięknego wesela w ogrodzie u rodziców. Ta atmosfera rodzinna będzie tryskała z domu.

Ślub rodziców powiązany z Waszym

Przygotujcie krótki film lub wyszukajcie stare zdjęcia ślubne Waszych rodziców. Niech będą obecne na weselu na przykład w postaci kolażu.

Bliscy obecni na ceremonii

Dlaczego to obcy chłopak ma czytać na Waszym ślubie? Nie lepiej jeśli zrobi to świadkowa lub członek rodziny? To samo ze śpiewem, jeśli macie w rodzinie utalentowaną osobę, to niech ona śpiewa Wam na ceremonii. Do sypania kwiatków poproście córkę kuzynki, a do ołtarza niech poprowadzi Cię tata. Im więcej bliskich tych piękniejsze przeżycia.

Wasze ulubione cytaty, wiersze lub piosenki obecne wszędzie

Jeśli jest piosenka, która dobrze Wam się kojarzy lub wiersz opisujący Waszą miłość. Nie pozwólcie, aby wybrano przypadkowe teksty.

Osobiste koktajle, które zostały stworzone specjalnie na tą okazję

Nawet jeśli nie planujecie barku na swoim ślubie to warto poczęstować swoich gości czymś innym niż tylko wódką. Dobrym pomysłem jest stworzenie osobistego drinku, który może być nazwany Waszymi imionami. Koktajl stwórzcie wspólnie z barmanem, on wie jak należy mieszać alkohole. Taki osobisty drink możecie zaserwować na przykład przy torcie.

Stoliki opowiadający historie Waszego życia

Możecie umieścić zdjęcia z Waszego dzieciństwa lub czasów narzeczeństwa. Możecie opowiedzieć swoim gościom Wasze historie na przykład poprzez zdjęcia. Na pewno chętnie dowiedzą się czegoś nowego o Was lub powspominają coś.

Osobiste podziękowania dla gości

Nie kupujcie gotowych podziękowań dla Waszych gości. Spróbujcie stworzyć indywidualne na przykład z Waszym zdjęciem lub przedmiot, który wykonaliście własnoręcznie.

Jessy prowadzi również Blog Ślubny Cudowny Ślub, na którym znajdziecie więcej cennych uwag, które ubarwią waszą uroczystość.

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz ActionTeam

    Takie specjalne koktajle to bardzo dobra sprawa warto właśnie zorganizować osobiste wesele dla osób które tak lubią ;) My właśnie się zastanawiamy nad tą opcją.

    6 lutego, 2018 o 15:08
  • Zostaw odpowiedź