Obserwuj:
BLOG, INSPIRACJE

Ekologiczne inspiracje weselne część 2 – nietypowy pomysł na ciekawą atrakcję, czyli co to jest PINIATA?

piniata na weselu zdjęcie

Mam nadzieję, że pamiętacie jeszcze pierwszą część inspiracji na ekologiczne wesele [kliknij], w której prezentowałam Wam papierowe dekoracje. Dziś kontynuujemy tę eko-serię. Zapraszam Was na latynoską inspirację weselną, czyli piniatę w roli nietypowej atrakcji dla Waszych gości weselnych! Wesele to świetna okazja, żeby zaskoczyć gości (albo Parę Młodą!) taką ciekawą zabawą. Jest to świetna alternatywa dla odchodzących już do lamusa zabaw po oczepinach, na pewno spodoba się tez dzieciom jako atrakcja wyłącznie dla nich.

piniata w kształcie tortu wesele

1. zdjęcie: Samara Clifford/ 2 zdjęcie: Peaches & Keen

Piniata [a właściwie piñata] – to słowo kojarzy się Wam pewnie z dziecięcą zabawą urodzinową, której celem jest rozbicie tekturowej formy i dostanie się do umieszczonych w jej środku cukierków :) Tradycja ta przywędrowała do nas z Ameryki Południowej i coraz częściej spotykana jest nie tylko na dziecięcych kinderbalach .Jest to tradycja latynoska, która powoli obiega cały świat i wykorzystywana jest coraz częściej właśnie jako atrakcja na wielu przyjęciach weselnych.

piniata na weselu w kształcie

Zdjęcie: One Silly Bride

Ten ludowy zwyczaj w krajach latynoskich osadzony jest w tradycji bożonarodzeniowej, ale od dawna jest to też po prostu popularna zabawa. Uczestnicy muszą strącić wcześniej przygotowaną figurę wypełnioną słodyczami – trudność polega na tym, że ma się zawiązane oczy. Wygląda to w taki sposób, iż piniata o dowolnym kształcie i formie, powieszona jest na sznurku i każdy z gości uderza w nią specjalną pałką tak mocno, aby wysypało się z niej jak najwięcej słodkości. Jest to niezwykle prosta ale zarazem ciekawa atrakcja, która spodoba się zapewne nie tylko zaproszonym dzieciom, ale także Parze Młodej oraz wszystkim gościom.

piniata wesele panna mlodaZdjęcie: Cabo Wedding

Forma takiej zabawy z wykorzystaniem piniaty może być bardzo różna. To od Was zależy, jak ma ona wyglądać i w jaki sposób przebiegać. Formę i kształt figury można wybrać w zależności od chęci i inspiracji zaczerpniętej z Waszej wyobraźni. Najczęściej tworzy się tort weselny, serce, figurę jakiegoś zwierzęcia lub cokolwiek, na co tylko macie ochotę. Im ciekawszy i bardziej oryginalny pomysł, tym lepiej!

zabawa wesele piniata

Zdjęcie: Paul Fuller

Jeśli chcecie więc małym kosztem przygotować ciekawą i niezwykłą atrakcję – zdecydujcie się właśnie na piniatę. Udowodnicie swoim gościom, że jesteście oryginalni, lubicie się dobrze bawić i przede wszystkim macie ogromne poczucie humoru. Zabawa i satysfakcja gości – gwarantowana!

piniata w ksztalcie lodow

Zdjęcie: Heather Zweig dla Oh Happy Day

piniata ślub pomysł

Zdjęcie: Emma Case

A może lubicie ekologiczne przemieszczanie się po świecie? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać w tym celu rower :)


Pozdrawiam!

Dagmara

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź