Obserwuj:
TRENDY ŚLUBNE

Druhny i Panna Młoda • DLACZEGO WARTO?!

Panna Młoda w otoczeniu wielu druhen to trend, który nareszcie dotarł pod polskie „strzechy” ;-) Jak zorganizować tak cenną grupę wsparcia i dlaczego warto?

druhny i panna mloda

Zamiast jednej świadkowej, kilka lub nawet kilkanaście druhen – zapowiada się, jak kadr z amerykańskiej komedii romantycznej, ale to coraz popularniejszy trend nie tylko za oceanem, ale również w Polsce. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdyż stwarza niezwykle wiele możliwości.

sukienki dla druhen

Druhny czy świadkowa?

Świadkowie są niezbędni na każdym ślubie, także na uroczystości, w której uczestniczy wiele druhen. Wówczas najczęściej ustala się, która druhna pełni rolę tej najważniejszej i to ona pełni równocześnie funkcję świadkowej.

druhny pastelowe suknie

Kilka druhen to doskonałe rozwiązanie, nie tylko ze względu na niezwykły potencjał estetyczny takiego rozwiązania (kilka najlepszych koleżanek lub kuzynek w sukienkach o tym samym kolorze to znakomite dopełnienie wizerunku Panny Młodej). Druhny są również nieocenioną pomocą podczas uroczystości oraz na etapie przygotowań.

dwie druhny

• Każda z nich może pełnić określoną funkcję – jedna może zająć się kwiatami i dekoracjami, inna może dbać o wygląd Panny Młodej, a kolejna o organizację wieczoru panieńskiego. Warto wybrać do tej roli osoby godne zaufania, które chętnie zaangażują się w organizację uroczystości.

druhny zlote suknie

• Kilka druhen to najlepszy sposób na… uniknięcie konieczności wyboru tej jednej, jedynej świadkowej. Jeśli macie wiele przyjaciółek, to rozwiązanie w sam raz dla Was, które gwarantuje, że żadna z bliskich Wam koleżanek nie poczuje się urażona. Możecie poprosić je wszystkie o to, by były w tym dniu obok Was – to świetne przeżycie, które jeszcze silniej scementuje Wasze relacje.

druhny bukiety wianki

Panna Młoda i Druhny – razem nie tylko w dniu ślubu

Druhny to świetna, kobieca drużyna wsparcia dla Panny Młodej. Jeśli są równocześnie przyjaciółkami lub bliskimi znajomymi, tym lepiej. Warto spędzić wspólnie trochę czasu, urządzić sobie miły babski wieczór.

druhny niebieskie sukienki

• Świetnym pomysłem jest świętowanie wieczoru panieńskiego w tym gronie. Panna Młoda może go współorganizować albo pozostawać w totalnej niepewności.

• Warto zadbać o dobre samopoczucie i urodę druhen. Możecie wybrać się wspólnie do salonu SPA lub urządzić sobie domowy wieczór piękności na kilka dni przed uroczystością. Miłym akcentem będą upominki dla druhen – identyczne szlafroki, koszulki z zabawnym napisem.

• O wygląd druhen w dniu ślubu również warto zatroszczyć się odpowiednio wcześniej, jeśli zależy Wam na tym, by pojawiły się na uroczystości w sukienkach z tego samego materiału, w tym samym kolorze lub fasonie. W takim wypadku należy z odpowiednim wyprzedzeniem wybrać kreacje i zlecić ich dopasowanie lub uszycie. Uwzględnijcie indywidualne preferencje druhen. Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie spójnej kolorystyki sukienek przy kilku fasonach (nie każda kobieta będzie dobrze czuła się w krótkiej sukience o określonym kształcie).

druhny z panna mloda

Kilka druhen na ślubie to prawdziwy skarb. Taka damska drużyna będzie najlepszą grupą wsparcia, jaką można sobie wymarzyć. Jeśli zaprosicie do niej najbliższe osoby, możecie liczyć na pomoc i otuchę w każdej sytuacji. Do druhen warto jeszcze dopasować… drużbów! Ale to temat na oddzielny wpis.

Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

4 komentarze

 • Odpowiedz Zwykła Panna Młoda

  Ten trend przyszedl do nas z Ameryki i coraz wiecej dziewczyn w Polsce decyduje sie na kilka druhen. Jesli ktos robi wesele w stylu glamour i z wielka pompa na duza liczbe gosci to na pewno ma to sens. Mozna wtedy troche obowiazkow przekazac druhnom. Warto zadbac o ich spojny wyglad, wtedy wszystko sie ze soba zgrywa i wyglada przepieknie :) Kazda Panna Mloda musi odnalezc swoj styl i sposob na slub :)

  25 kwietnia, 2017 o 16:20
  • Odpowiedz SweetWedding.pl

   Masz rację, że trzeba mieć swój styl :) Nie widzę jednak problemu z druhnami na mniejszych weselach :) Fajna zabawa, a nie trzeba być identycznie ubranym. Myślę, że kreatywność w tym temacie to fajna sprawa i pole do popisu.

   25 kwietnia, 2017 o 16:42
 • Odpowiedz Monika

  Druhny może i fajnie wyglądają, ale jak jestem chyba tradycjonalistką i poprzestanę na świadkowej :)

  2 sierpnia, 2016 o 13:41
 • Zostaw odpowiedź