Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

Dobre rady dla przyszłej Panny Młodej – jak odnaleźć się w tej dżungli?

jacek siwko fotograf ślubny olsztyn mazury

Dziś na naszym blogu ślubnym Sweet Wedding prezentujemy pięć drobnych podpowiedzi, które z pewnością ułatwią Wam przejście przez pokrętne drogi przygotowań ślubnych i obowiązującej etykiety.

1. Powiadom wszystkich, zaproś wybranych

Kto powiedział, że istnieje obowiązek zaproszenia nawet najdalszych członków rodziny na wesele? Jeżeli nie odpowiada Ci wizja obecności brata kuzyna wujka kuzyna ze strony cioci Stasi, bo po prostu nie utrzymujesz z nim na co dzień kontaktu – nie musisz go zapraszać! Przyjęło się, że elegancko jest rozesłać powiadomienia o ślubie (i nie jest to „save the date”!). Jeżeli w Twoim gronie rodzinnym bądź wśród znajomych są osoby, które chciałabyś zaprosić do wzięcia udziału w uroczystości kościelnej, prześlij im krótką informację o dacie i godzinie rozpoczęcia nabożeństwa, bez uwzględniania informacji o weselu. Będzie to jasny sygnał, że ich obecność w czasie części nieoficjalnej jest niewskazana. Pamiętaj! – w tym dniu NIC NIE MUSISZ!

zaproszenia ślubne sweet

2. Do tanga trzeba dwojga

Podczas rozsyłania zaproszeń warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zapraszani na Wasze wesele są single. Trudno raczej poddać w wątpliwość, że podczas przyjęcia będziecie tańczyć. Warto zatem pamiętać o tych przyjaciołach, którzy nie odnaleźli jeszcze swoich partnerów życiowych, aby mogli na wesele przyprowadzić osobę towarzyszącą. Żadna to frajda przyjść na ślub bez partnera/ki, dlatego pamiętaj o tej prostej zasadzie: 1 + 1 = 2.

3. Przyjaciel gościem, profesjonalista pracownikiem

Jeżeli Twoja serdeczna koleżanka jest świetnym fotografem, a kumpel pracuje jako DJ na imprezach w największych klubach w mieście – to kapitalnie! Razem możecie urządzić niezapomnianą domówkę. Albo sesję poślubną. Na weselu i podczas uroczystości postaw raczej na zatrudnienie profesjonalistów. Nikt tak jak oni nie orientują się, kiedy należy nacisnąć spust migawki albo jak porwać do tańca Waszych dziadków. Poza tym, pozwól im na komfortowe poczucie bycia gościem, a nie pracownikiem podczas Waszego Wielkiego Dnia. I bawcie się do rana!

4. Dozwolone od lat osiemnastu

Wizja wymarzonego wesela nie uwzględnia obecności dzieci? Nie ma problemu! To zupełnie naturalne, że podczas ślubu chcecie skupiać się tylko na trwającej chwili, a nie rwać włosy z głowy obserwując zachowanie maluchów. Dobrze jest podczas wręczania zaproszenia młodym rodzicom porozmawiać z nimi na ten temat. Jestem przekonana, że będą niesamowicie szczęśliwi możliwością wyjścia gdzieś tylko we dwójkę i spędzenia wieczoru razem. A gdy zdecydujecie się jednak na obecność najmłodszych, warto także im zapewnić jakieś atrakcje, np. zabawy z animatorem.

5. Za czym kolejka ta stoi?

Dokładnie to rozumiemy – nie chcesz stać przez kolejną godzinę pod kościołem i odbierać gratulacji od wszystkich weselników… Choć to także część naszej polskiej tradycji, możesz zrobić to inaczej. Po dotarciu do miejsca, w którym odbędzie się wesele skieruj kilka słów w przemowie do przybyłych gości, a w wolnej chwili (najlepiej na początku przyjęcia) podziękuj z osobna swoim najbliższym i przyjaciołom. Unikniesz w ten sposób dłuuuugiej kolejki do Pary Młodej.

ślub i wesele w plenerze pałac wiejce

Pozdrawiam, Marta Krupa – konsultantka ślubna Zdjęcia: Jacek Siwko – fotograf

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz Karina

    dobrą radą jest odwiedzenie sklepu fiocco.pl – duży wybór zaproszeń na ślub, zawieszek na napoje czy na stół i wiele innych. Polecam serdecznie!

    23 marca, 2018 o 14:12
  • Zostaw odpowiedź