Obserwuj:
KONSULTANTKA RADZI

Czym kierować się przy wyborze sali część 2

Kilka dni temu opublikowaliśmy artykuł przygotowany przez konsultantkę ślubną z Carillonné Marriage, w którym mogłyście przeczytać czym kierować się przy wyborze sali. Dziś prezentujemy kolejną część poradnika Karoliny. Jeśli jeszcze nie zdecydowałyście gdzie odbywać się będzie Wasze wesele, przeczytajcie na co warto zwrócić szczególną uwagę.

oświetlenie na sali wesele slub pomysły inspiracje

5. Możliwość noclegu. Nie każda lokalizacja ma taką możliwość. Brak kwaterunku wiąże się z dodatkowym logistycznym problemem transportu Gości, jak również podwyższa koszt wesela. Oczywiście przy dobrym planie wszystko jest do wykonania, ale w dniu ślubu należy ograniczać sobie potencjalnie sytuacje kłopotliwe.

sala wesele nocleg dla gości slub mazury kaliszki

Jeżeli planujecie Państwo poprawiny, to jednak miło jeżeli goście po całonocnych tańcach nie będą zmuszeni dojechać na nie następnego dnia. Wszystko jest kwestią budżetu, jeżeli jest on zbyt niski, by zapewnić nocleg Gościom można rozwiązać to na kilka sposobów: podzielić koszty noclegu pomiędzy Gości i Parę Młodą lub zwykle poinformować Gości o możliwości noclegu, ale we własnym zakresie. Zawsze należy pytać o specjalne ceny kwaterunku dla weselników.

6. Dekoracje.

Niektóre obiekty oferują w cenie menu dekoracje na stoły. Należy dokładnie dopytać się jakie one są, czy nie są to kwiaty sztuczne, w jakich wazonach stoją kwiaty i co dokładnie kryje się pod pojęciem dekoracje. Jest to często bardzo dobry sposób na oszczędzenie pieniędzy, jednakże nie należy się spodziewać zbyt bogatych i wystawnych aranżacji kwiatowych.

jasne dekoracje jak wybrac sale wesele slub 2013 2014

7. Zaplecze kuchenne i usługa cateringowa.

Omówię dwie możliwości:

a) Niektóre sale nie mają zaplecza kuchennego i stosowana jest wtedy usługa cateringowa. Należy wtedy bardzo dokładnie dowiedzieć się skąd jest catering, w czym przytrzymywane jest jedzenie, gdzie jest podgrzewane, a również jak jest transportowane. Przez wszystkie wyżej wymienione aspekty, w momencie złego zastosowania, jedzenie potrafi stracić na jakości, wyglądzie i smaku.

b) Małe zaplecze kuchenne, czyli jednocześnie mały przerób, może wpłynąć negatywnie na szybkość podawania potraw, a nasi Goście mogą przez to długo czekać na swoje danie (jeżeli załoga – kelnerzy są dodatkowo powolni, to już mamy bardzo duży problem).

Oczywiście najlepiej jest wtedy, kiedy kuchnia jest dobrze przystosowana do obsługi dużej ilości Gości, wtedy zmniejsza się prawdopodobieństwo niepowodzenia przy tak zwanej „wydawce”. Proszę jednak nie zniechęcać się do usługi cateringowej, jeżeli jest to firma faktycznie specjalizująca się w tej kwestii, to wszystko powinno w porządku.

piekne zastawy stolowe kolorowe wesele slub 2013 2014

8. Układ Sali. Proszę zwrócić uwagę na kształt sali. Jest dużo miejsc, które są „nieustawne”, czyli siedzimy w innym miejscu niż tańczymy. Nie jest najlepsze rozwiązanie, aczkolwiek wiele zależy od Gości i zapotrzebowania Pary. W wypadku rozdzielenia miejsca do siedzenia i tańczenia, możemy mieć poczucie, że się gorzej bawimy. Najbardziej korzystny układ sali jest wtedy, gdy możemy zmieścić w jednym miejscu stoły i parkiet. Jest wtedy najlepszy „przepływ energii” :)

układ sali ustawienie stołów wesele mała sala wąska dekoracje

9. Obsługa. Ważne aby lokal współpracował z doświadczoną i stałą załogą, mamy wtedy pewność, że nie dojdzie do nieporozumień, dania będą profesjonalnie podawane i bez odsunięć czasowych. Liczy się też ilość obsługi, jeżeli ktoś twierdzi, że dwie osoby z obsługi kelnerskiej wystarczy na 70 osób, jest w błędzie. Proszę się też dopytać o uniformy kelnerów, bardzo nieelegancko wyglądają kelnerzy w różnych strojach.

dwór kaliszki mazury slub wesele

10. Oświetlenie.

 Niektóre sale mają bardzo kiepskie oświetlenie, jest zbyt mocne lub zbyt słabe. W takim wypadku proponuje porozmawiać z dekoratorkami (jeżeli są) lub z zespołem/dj’em czy dysponują jakimś dodatkowym oświetleniem, które możecie Państwo wykorzystać. Jeżeli jest zbyt jasno, nie sprzyja to tańcom i zabawie, po obiedzie klimat powinien stać się bardziej „romantyczny”.

oświetlenie sali pomysły inspiracje wesele ślub

11. Ciasta i tort.

Cena menu czasem uwzględnia ciasta i tort, proponuję zawsze skosztować takich wypieków serwowanych przez salę lub hotel. Proszę zapytać się o koszt tej usługi, może inni podwykonawcy zaproponują Wam lepsze warunki. Jest wiele „cioć i babć”, które z chęcią coś upieką :) A może okaże się, że macie swoją ulubioną cukiernię, z której chcielibyście zjeść swój ulubiony tort na swoim weselu? Warto umówić się na degustację i wybrać sprawdzone smaki, żeby nie było niespodzianek. Pamiętajcie też, żeby pomyśleć o wyglądzie tortu, niech będzie jedyny w swoim rodzaju i cieszy nie tylko podniebienie ale i oko :)

torty wesele ślubne białe kremowe torty

zdjęcia: Dwór Kaliszki, 88 events, heartshome, StyleMePretty

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

1 Komentarz

  • Odpowiedz Olga

    Opiniami w internecie i szczegółową ofertą.
    Niewątpliwy jest też wygląd samej sali.
    Na tej podstawie właśnie wybraliśmy Zajazd Mat Bełk.

    11 kwietnia, 2018 o 04:01
  • Zostaw odpowiedź