Obserwuj:
KONSULTANTKA RADZI

Czym kierować się przy wyborze sali weselnej • część 1

Odpowiedź na powyższe pytanie tylko z pozoru wydaje się łatwa. Pierwsze co przychodzi do głowy to: wygląd sali, koszt menu weselnego, lokalizacja i wielkość obiektu. Wiele w tym prawdy, jednakże chciałabym zwrócić Waszą uwagę na jeszcze kilka ważnych aspektów.

romatyczny slub dekoracje ślune i weselne blog inspiracje

1. Oczywiście najważniejszy jest wygląd, to on sprawia, że pragniemy mieć ślub w tym danym miejscu.  Jest to bezdyskusyjnie jedno z najważniejszych kryteriów. Zachęcam, by za każdym razem, gdy będziecie Państwo w wybranym przez siebie miejscu, zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły:

– czystość danej sali jak również czystość dookoła obiektu. Pamiętajcie, że na to będą zwracać uwagę Wasi Goście.

– jak już zdecydujecie się tam coś zjeść (zakładając, że jest to restauracja czynna przez cały czas, nie tylko sala otwierana w momencie imprezy zorganizowanej) patrzcie na jakość i formę podania posiłku, sposób i jakość obsługi jak również na wygląd stołu (czystość nakrycia, świeże kwiaty itp.) Zazwyczaj restauracje, które mają zapełnione stoliki, to miejsca gdzie można smacznie zjeść i miło spędzić czas.

– sposób prowadzenia negocjacji i wszelkich rozmów. Forma konwersacji z Państwem powinna dać do myślenia, jeżeli ktoś nie odpisuje na Państwa maile i prośby w krótkim okresie czasu, może to świadczyć o braku profesjonalizmu, a także lekceważącym podejściu do sprawy.

sopot fotograf jacek siwko wesele slub kaliszki pisz fotograf slub kaliszki dwór

2. Drugim ważnym elementem jest koszt menu.

To kolejny bardzo ważny aspekt. To właśnie ta kwestia często spędza nam sen z powiek. Cena menu oczywiście zależy od dań w nim zawartych. Praktycznie każdy lokal ma przygotowane kilka menu, z których wybiera się opcję najbardziej dla Was przystępną, cenowo jak i ze względu na zawartość.

Praktycznie każdy lokal zakłada mniejsze lub większe zmiany w menu, zależy od elastyczności osób zarządzających. Zazwyczaj ciężko jest zbić cenę menu podstawowego, ale niejednokrotnie można zamienić jakieś droższe, bardziej wykwintne danie np. na dwa tańsze.

Proszę dokładnie się dopytać co składa się na cenę, czy uwzględnia ona: obsługę kelnerską, obsługę barmańską, alkohol, jakąkolwiek dekorację, napoje, ciasta, tort, a także ochronę.

zaproszenia slubne manu slubne papeteria slubna błękitne niebieskie inspiracje blog ślubny konsultantka

3. Lokalizacja może również być ważnym aspektem, który wpłynie na podjęcie decyzji o wyborze miejsca na wesele. Przy wyborze miejsca warto zwróćcie proszę uwagę, czy to wyśnione miejsce:

– jest blisko miejsca zamieszkania Gości, jeżeli Goście mają jak szybko i stosunkowo niedrogo wrócić do domu, odejdzie Państwu koszt kwaterunku, który niejednokrotnie jest dość wysoki.

–  jest bezpiecznie położone. W momencie usytuowania sali w lesie lub na jakimś innym uboczu, proszę zapytać o ochronę. W takich  miejscach potrafi dojść do kradzieży mienia Gości, a nawet kopert z pieniędzmi od zaproszonych Gości. Nieuwaga podczas świetnej i oczywiście zakrapianej uczty, jest świetnym kąskiem dla złodziei.

piękne miejsce na wesela sweet wedding

4. Wielkość. Nie zawsze duża sala jest wskazana. Proszę mieć na uwadze, że przy małej ilości osób wcale nie potrzebujecie Państwo gigantycznej sali, wręcz przeciwnie. Na dużej sali, Państwa Goście „zginą” na sali i może wystąpić efekt pustki, a w Waszej głowie może zrodzić się poczucie, iż Goście źle się bawią.  Jeżeli Wasza wyśniona sala jest nieproporcjonalnie duża do ilości Gości, zapytajcie się o możliwość zmniejszenia/przedzielenia sali.

stodoła zwana oczyszczalnią oczyszczalnia wesele fotograf

zdjęcia: Oczyszczalnia, Onewed, Shineweddinginvitations, Dwór Kaliszki/fot. Jacek Siwko Photography, Zamek Książ, Oczyszczalnia

Publikacja przygotowana przez konsultantkę ślubną z Carillonné Marriage

Zapraszamy do polubienia profilu Carillonné Marriage na Facebooku

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź