Obserwuj:

Dekoracje ślubu i wesela – przyłóż się i nie zdawaj na salę!

Zastanawiasz się dlaczego warto bardziej przyłożyć się do dekoracji ślubu/wesela i nie zdawać tylko na dekoracje ”w gratisie” od sali?

Wyjątkowa oprawa wizualna ślubu i wesela wymaga odrobiny zachodu. Niestety trudno uzyskać zjawiskowe efekty zdając się tylko na darmowe dekoracje, które bywają oferowane w obiektach weselnych, restauracjach i kościołach. Te darmowe detale zazwyczaj bywają dość skromne i uniwersalne, brakuje im wyrazistego stylu i indywidualności.

źródło: slubnezakupy.pl

źródło: slubnezakupy.pl


Może się również zdarzyć, że taka gratisowa dekoracja będzie wykonana niestarannie, ze sztucznych kwiatów i detali o wątpliwej jakości. Jeśli zależy Wam na uzyskaniu pięknego efektu, postawcie na własne dekoracje. To nie musi być kosztowne, trudne ani pracochłonne.

zdjęcie: Wesele z Naturą dekoracje

zdjęcie: Wesele z Naturą dekoracje


Dekoracje ślubne służą miłej atmosferze. W pięknych wnętrzach można poczuć się lepiej i przyjemniej. Im ładniej będzie wokół Was tego dnia, tym większa szansa na uzyskanie niepowtarzalnego nastroju. Blask świec, papierowe wycinanki, pompony lub skromne kwiaty dadzą znacznie lepszy efekt od pstrokatych wstążek i sztucznych stroików pamiętających jeszcze czasy PRL-u.


Detale, ozdoby i kwiaty zapewniają piękną pamiątkę. Są w końcu tłem dla niemal każdego ze zdjęć i nagrań. Choć dobry fotograf poradzi sobie w każdym wnętrzu i w każdych okolicznościach, to jednak na znacznie bardziej klimatyczne ujęcia można będzie liczyć we wnętrzu udekorowanym przez Młodą Parę lub specjalnie dla niej.

zdjęcie: subobiektywna.pl

zdjęcie: subobiektywna.pl


Tworzenie dekoracji ślubnych we własnym zakresie może dawać ogromną satysfakcję. Wycinanki z papieru, tekturowe zawieszki na alkohol, pompony, kokardki, słoiki na świece i inne detale możecie wykonać własnymi siłami lub z pomocą bliskich. O większość tych drobiazgów można zadbać z dużym wyprzedzeniem, wykonać je etapowo, nawet na wiele dni lub tygodni przed ślubem. To sposób na oszczędność oraz na odstresowanie się, o ile praca artystyczna jest dla Was przyjemnością.

zdjęcie: jaceksiwko.com

zdjęcie: jaceksiwko.com


Dekoracje w gratisie mogą nie spełnić Waszych oczekiwań i być niezgodne z ustaleniami. Często w umowach precyzuje się bardzo dokładnie zawartość menu, liczbę gości i inne informacje związane z obsługą przyjęcia. O dekoracji wspomina się w umowie dość ogólnikowo. To spore ryzyko. Wynajęty florysta lub dekorator zobowiązuje się do wykonania konkretnych zadań i jest z tego rozliczany a gratisowe rozwiązania rządzą się swoimi prawami i trudno byłoby zareklamować je na etapie rozliczania się po przyjęciu.

Znalezione na: maureendupreez.com

Znalezione na: maureendupreez.com


Darmowe dekoracje mogą być eleganckie i dopracowane. Nie każdy obiekt weselny, restauracja, dworek lub hotel idą na łatwiznę. Jeśli macie możliwość uzgodnienia rodzaju dekoracji i ich kolorystyki, to wcale nie musi być zły pomysł. Wszystko zależy od Waszych oczekiwań i od konkretnej oferty.

dekoracja-stołu-wukaliptus

zdjęcie: jaceksiwko.com

 Marta Sweet Wedding

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

5 komentarzy

 • Odpowiedz Sylwia

  Oj tak też polecam fiocco.pl! Wiele dodatków jak zawieszki, karty menu, zaproszenia itp bardzo duży wybór, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

  23 marzec, 2018 o 14:13
 • Odpowiedz Paulina

  Oczywiści,e że warto! Ja skorzystałam z szerokiej i bogatej oferty dodatków ze sklepu Fiocco! Jak organizujecie wesele to polecam ten sklep!

  12 marzec, 2018 o 17:07
 • Odpowiedz Marina33

  Przyznam szczerze, że dekoracje jakie zobaczyłam na powyższych zdjęciach totalnie mnie urzekły. Co więcej cieszę się, że ze stron takich jak ta, czy http://www.filmowanie-wesel.pl/artykuly/wideofilmowanie-czy-fotografia.html możemy czerpać inspiracje. Poza tym zawsze przed przystąpieniem do organizacji wesela warto poczytać nieco na temat poszczególnych kwestii, wiążących się z przygotowaniami weselnymi, ponieważ znacznie ułatwi nam to późniejsze działania.

  14 maj, 2016 o 09:22
 • Odpowiedz Sweet Wedding

  @angelika, super! Zawsze dobrze jest powierzyć zadanie dekorowania sali komuś kto ma do tego talent :)

  29 marzec, 2016 o 12:16
 • Odpowiedz Angelika

  Przyznam się, że ja osobiście nie mam smykałki do dekorowania, ale mam odpowiednią osobę, która się tym zajmuje i ma gust dziewczyna.

  29 marzec, 2016 o 09:38
 • Zostaw odpowiedź