Obserwuj:
WYWIADY

Cześć Czołem! Wywiad z duetem z Pracowni Twórczej

Cześć Czołem! Tak nazywa się kreatywny duet Agnieszka i Maciej Szymanowscy, którzy tworzą Pracownię Twórczą Cześć Czołem. Chcą skupić się głównie na filmowaniu i oferować fotografię jako dodatek do swojej oferty. Poza tym zajmują się oprawą graficzną ślubów czyli dekoracjami, zaproszeniami i stylizacjami sesji – wszystko z przytupem, dziarskim podejściem, ludzkim, serdecznym z dozą humoru, bez regulaminów i obostrzeń na każdym kroku. Filmują i fotografują od lat, ale postanowili (z powodzeniem!) sprawdzić się również w branży ślubnej. Stawiają pierwsze, ale pewne kroki i chcą wyznaczać i kreować nowe podejście do tego zagadnienia, wprowadzić inne standardy pracy i zupełnie nową jakość oprawy ślubnej. Poznajcie ich jeszcze lepiej czytając wywiad.

Agnieszka cześć czołem duet filmowy

1. Kilka słów o was prywatnie i waszej firmie…

Jesteśmy parą projektantów w życiu zawodowym, a na co dzień kochającym się, dziarskim małżeństwem! Patrzymy na życie przez różowe okulary. Cenimy każdą chwilę, dlatego zdecydowaliśmy się robić w życiu to co sprawia nam prawdziwą przyjemność. Od lat pracujemy w branży graficzno – filmowo-fotograficznej. Maciej – fotograf od urodzenia – jeszcze całkiem niedawno czynnie działał w post produkcji pracując przy produkcji reklam i filmów (Apap, Orbit, Canal+ i Janosik!). Agnieszka graficzka i zapalona miłośniczka ambitnych filmów, jako grafik jednego z największych wydawnictw w Polsce tworzy projekty specjalne, w wolnym czasie fotografuje, filmuje. Choć fotografią i filmowaniem zajmują się od lat postanowili zadebiutować w branży ślubnej wnosząc świeży oddech i niezliczoną ilość pomysłów.

czesc czolem ladne pomyslowe zaproszenia na zamowienie

2. Jak rozpoczęliście tę niesamowitą przygodę z branżą ślubną?

Nasza przygoda rozpoczęła się dość banalnie, bo od organizacji własnego ślubu :) Jako para grafików szukaliśmy w branży ślubnej niesztampowych rozwiązań, czegoś o wiele więcej niż filmowanie do kotleta i sesję poślubną w sukni ślubnej i garniturze. W tej sferze jest przecież tyle rozwiązań, które wcale nie muszą kosztować więcej niż tradycyjne „kamerowanie”, a za porównywalną cenę mogą pokazywać znacznie więcej. Niezwykle ważne było dla nas zaangażowanie osób, z którymi przyszło nam organizować sesję fotograficzną i filmową. To bardzo ważne, kiedy uczestniczysz w przedsięwzięciu i masz poczucie, że zarówno Tobie jak i fotografowi zależy, żeby było pięknie i niebanalnie, a nie byle szybko, byle z głowy.

3. Ulubiona część dnia ślubu… 

Jako, że jesteśmy duetem i dopiero zaczynamy naszą przygodę z branżą ślubną, nie mamy jeszcze sprecyzowanych upodobań. Agnieszka uwielbia chwilę zaślubin, Maciej zdecydowanie bardziej przygotowania i wesele – wtedy jest więcej luzu, nastrój i atmosfera są zupełnie inne.

panna mloda czesc czolem zdjecia

4. Wymarzone miejsce na ślub, w którym chcielibyście fotografować/filmować…

Nie ma takiego miejsca. Każde miejsce ma swój urok. Na pewno jak większość osób z tej branży, marzy nam się, aby zawsze była dostateczna ilość światła w miejscu, w którym filmujemy :) Jako para grafików uwielbiamy kolory – bogata paleta kolorystyczna na ślubie to też coś, co może znacznie uatrakcyjnić stylistykę dnia ślubu i wesela. Tak naprawdę najważniejsza jest para i jej emocje. Im bardziej wyluzowani i skupieni na sobie Państwo młodzi, tym lepsze zdjęcia/filmy  powstają w naszej pracowni :) Tego sobie życzymy w przyszłości :)

czesc czolem realizacje sweet wedding blog

5. Jak z Waszej perspektywy wygląda Wasza współpraca z Parami Młodymi?

Z racji stosunkowo krótkiego stażu, z skrócie możemy powiedzieć, że stawiamy na dziarskie i ludzkie podejście do pary młodej. Doskonale pamiętamy nasz ślub, nasze przygotowanie i to jak istotna była nasza relacja z ekipą filmową i fotografem. Dobry kontakt z zespołem to 90% sukcesu. Bycie wyluzowanym, uśmiechniętym i chętnym do współpracy to podstawa porządnie przygotowanego materiału filmowego i fotograficznego. Dotychczasowa współpraca opiera się głownie na wyrozumiałym podejściu, współpracy, częstym kontakcie i poczuciu, że wspólnie tworzymy coś pięknego i jedynego w swoim rodzaju :) Nie ograniczamy pary młodej milionem zapisów w regulaminie. Z reguły filmujemy do północy, ale nie wyłączamy aparatu jeśli okaże się, że po północy dzieje się coś co warto uchwycić! Podobnie plener. W umowie jest zapis o standardowym jednym dniu – ale na jednym dniu rzadko się nie kończy. Jeśli jest potrzeba spotkamy się nawet po to by uwiecznić przymiarkę sukni albo próbny makijaż – wszystko po to aby powstał urozmaicony materiał filmowy :) Najważniejsze dla nas jest to, aby oprócz satysfakcji z materiału, który nakręcimy, klient był zadowolony z samego przebiegu współpracy.

czesc czolem sweet wedding blog slubny wywiad

6. Najważniejsza rzecz jakiej nauczyliście się podczas pracy jako filmowcy/fotografowie ślubni, którą moglibyście przekazać początkującym fotografom i filmowcom…

Tu z racji oczywistego faktu nie odpowiemy bo choć nie jesteśmy początkującymi ludkami w zakresie filmowania i fotografii to w branży ślubnej dopiero zaczynamy – to ważny aspekt i duże wyzwanie!

7. Skąd czerpiecie inspiracje do pracy?

Oboje jesteśmy projektantami – z racji wykonywanego zawodu inspiracją jest dla nas wszystko! Kawałek papieru o pięknej i niespotykanej fakturze, piękny szyld znaleziony podczas spacerów po Warszawie, pyszne ciasto z naszej ukochanej cukierni, jego wygląd i smak. Inspirujemy się używając wszystkich zmysłów. Staramy się czerpać wiedzę od najlepszych! Podpatrujemy zagraniczne firmy z branży ślubnej – robią to niesamowicie! Oglądamy dużo filmów. Mamy pokaźną bibliotekę, do której wracamy wiele razy sięgając po ulubione pozycje Wes’a Andersona, Jarmusha, Tarantino ale też coraz częściej innych reżyserów. Postawiliśmy sobie jeden cel – chcemy tworzyć filmy ślubne w kinowym stylu! Kształcimy się w tym kierunku nieustannie. Każdy film rozbieramy na czynniki pierwsze, analizujemy ujęcia, kadry. Już niebawem skończymy nasz pierwszy film ślubny narzeczeński – pod koniec maja zaprezentujemy go na naszej stronie internetowej, na którą serdecznie zapraszamy Czytelników Bloga Sweet Wedding.

czesc czolem sluby

8. Jakie macie plany na najbliższą przyszłość…

Nieustanna nauka, poszerzanie horyzontów i przelewanie tego na jakość i poziom tworzonych projektów :)

czesc czolem sluby zdjecia z przygotowanczesc czolem wywiad na blogu sweet wedding
Dziękujemy Wam za wywiad!

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź