Obserwuj:
BLOG, TRENDY ŚLUBNE

Blog przedślubny – nowa moda, czy dawno znany trend?

Ostatnio coraz częściej natrafiam na specjalne blogi przedślubne. Co to takiego jest i czym różni się od zwyczajnych blogów opisujących przygotowania do tej jakże ważnej uroczystości?

notatnikizdjęcie: amy.gizienski / Foter / CC BY

Blogi przedślubne pełnią rolę tak zwanego pamiętnika. Wrzuca się określone wcześniej zakładki – najczęściej są to: ONA, ON, ICH HISTORIA, ZARĘCZYNY, PRZYGOTOWANIA DO ŚLUBU, KSIĘGA GOŚCI, czy PODRÓŻ POŚLUBNA. Widziałam także przeróżne, lekko zmodyfikowane wersje. Każda z nich ma jednak pełnić swój wcześniej określony CEL – stanowić pewnego rodzaju dokumentację ślubną. Para młoda krok po kroku opisuje wszystko, co dzieje się w ich życiu. Proces wybierania sukni, garnituru, podróży poślubnej, czy dodawanie listy prezentów, o jakich młodzi marzą – to tylko jedne z nielicznych wątków, poruszanych na tego typu blogu. Jest to pamiętnik prowadzony najczęściej przez oboje przyszłych małżonków – wymieniają się w ten sposób spostrzeżeniami, wtajemniczają rodzinę i znajomych w proces przygotowań do ślubu oraz dokładnie dają do zrozumienia, jak będzie wyglądało ich wesele i jakich prezentów oczekują od swoich gości.

pierścionekzdjęcieJonas Tana / Foter / CC BY-NC-ND

Czy rzeczywiście jest to nowa moda? Wiadomo – od kilku lat blogi rządzą wirtualnym światem. Jednak wcześniej nie było stricte utartego wzorca, według którego taki internetowy przedślubny pamiętnik powinien być prowadzony. Dziś coraz częściej firmy eventowe, czy fotografowie proponują przyszłym małżonkom prowadzenie takiej własnej, prywatnej strony, opisującej najważniejsze wątki z ich wspólnego życia. Taka strona służy także dodawaniu oraz promowaniu zdjęć wykonanych przez konkretną firmę, czy polecaniu produktów i marek związanych z branżą ślubną.

przedślubny blogzdjęcie: Amber Karnes / Foter / CC BY-NC-ND

A jaka jest Wasza ocena? Nie jest to zbyt duże „odkrycie” się publiczne i odarcie ceremonii, jaką jest ślub – z tej lekkiej nutki tajemniczości i magii? Czy zdecydowalibyście się na prowadzenie takiego bloga?


Pozdrawiam!

Dagmara

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź