Obserwuj:
ŚLUBNY PORADNIK

Błędy, które popełniają nowożeńcy. Przeczytaj zanim je popełnisz.

Dziś w naszym Poradniku Ślubnym prowadzonym przez Jessy zajmiemy się błędami popełnianymi przez pary młode. Każda para młoda myśli o przygotowaniach ślubnych. Stara się aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dlatego kiedy już jest po wszystkim przestają jakby na chwilę myśleć i popełniają mnóstwo błędów :) Lista najczęściej popełnianych błędów pomoże Wam otworzyć oczy i podpowie czego unikać.

Nie dziękują za obecność i pamięć o nich

Wasi goście poświęcili swój czas i pieniądze, aby sprawić Wam radość w najważniejszym dla Was dniu. Więc Wy też poświęćcie im chwilkę i wyślijcie im podziękowania. Dołączcie zdjęcie i osobistą notkę o tym jak bardzo podoba Wam się prezent lub jak bardzo cieszycie się, że byli razem z Wami w tym wyjątkowym dniu.

Dwie wskazówki dla Was, które Wam nieco pomogą:

– wykonajcie podziękowania przed ślubem, a później uzupełnijcie je tylko o potrzebne detale

– na weselu przygotujcie mały stolik z kopertami i długopisami – niech każdy gość wpisze swój aktualny adres na kopercie

Pamiętajcie również, żeby nie czekać z podziękowaniami zbyt długo. Niech Wasi goście wiedzą, że po weselu, kiedy podarowali Wam już swoje prezenty nadal są ważni.

 Sukienka wisi w szafie od ślubu i nikt się nią nie zajął

Twoja sukienka na pewno będzie brudna lub przybrudzona. Tak to bywa z bielą. Aby się nie zniszczyła należy ją jak najszybciej oddać do czyszczenia. Nie ważne czy sukienka zostaje z Tobą czy zostanie sprzedana. Musisz o nią zadbać, w przeciwnym razie może się szybko zniszczyć.

Kto wie? Może Twoja córka będzie chciała właśnie w niej iść do ślubu.

Nikt nie dowie się jak sprawdził się Wasz fotograf

Kiedy już znajdziecie chwilę i odetchniecie przyjdzie czas na ocenienie współpracy z firmami. Wasza opinia przyda się nie tylko tym firmom, ale i przyszłym Parom Młodym! Każda opinia będzie przydatna, poza tym podwykonawcom na pewno będzie miło usłyszeć jak oceniacie ich pracę.

Sielanka, która już będzie trwała całe życie

Niestety tak kolorowo nie jest. Po pięknym, bajkowym weselu przychodzi szara rzeczywistość. Pamiętajcie, aby uregulować wszystkie opłaty związane z weselem, aby nie narosły Wam odsetki. Jeśli nie wystarczył Wam budżet i musieliście się wspomóc, to koniecznie szukajcie sposobu na szybka spłatę długów. Lepiej nie zaczynać wspólnego życia od minusu na koncie.

Album ślubny zrobimy w wolnej chwili

A ta wolna chwila nigdy nie przyjdzie. Zawsze będą inne obowiązki, a każda osoba, która Was spotka będzie chciała obejrzeć zdjęcia ślubne. Naprawdę nie ma nic gorszego jak oglądać 500 zdjęć na slajdach na komputerze. Zamiast odkładać tak ważną rzecz na później zastanówcie się już na samym początku, kiedy podpisujecie umowę z fotografem czy nie będzie najlepiej zamówić albumów właśnie u niego. Jest to w końcu osoba, którą darzycie zaufaniem. Zaufajcie jej też jeśli chodzi o Wasz album ze zdjęciami ze ślubu. Dzięki temu będziecie pewni, że w szybkim czasie na półce lub stoliku kawowym stanie jedna z niewielu materialnych rzeczy, które zostaną Wam po weselu… materialnych, ale także bezcennych dla przyszłych pokoleń.

Stanie w kolejkach w urzędach jest takie czasochłonne, więc poczekajmy z tym

Od podpisania aktu małżeńskiego macie dokładnie miesiąc na załatwienie wszystkich dokumentów. Po tym czasie wszystkie dokumenty tracą ważność. Pamiętaj, aby wyrobić nowy dowód osobisty, prawo jazdy, paszport itp. Jeśli wybieracie się na podróż poślubną to właśnie o tym nie możecie zapomnieć :)

Teraz kolej na dziecko i wielki dom z ogrodem i psem

Nikt nie mówi, że zaraz po ślubie macie od razu powiększać rodzinę. Na to przyjdzie jeszcze czas. Pierwszy rok małżeństwa wcale nie jest taki kolorowy jakby się wydawało, a jeśli do tego dojdzie kredyt hipoteczny i dziecko wszystko może się po prostu zepsuć jeśli nie jesteście na to gotowi.

Wszystko zostawię na pamiątkę!

A po co komu serwetki, słomki i źle wypełnione zaproszenia ślubne? Po to zatrudniliście fotografa, abyście mieli pamiątkę z wesela. Na zdjęciu na pewno będą Wasze piękne serwetki i dekoracje. Zbieranie wszystkiego co zostało mija się z celem. Zajmuje to dużo miejsca, a nie koniecznie będą to aż tak piękne pamiątki.

Teraz już mogę przestać chodzić na siłownie i zumbę

Dbałaś o siebie, by być najpiękniejszą dziewczyną, narzeczoną, Panną Młodą, ale kiedy już on złapał haczyk ty uważasz, że już nie musisz o siebie dbać. Nic bardziej mylnego! Teraz w szczególności powinnaś dbać o siebie w końcu jesteś żoną, a wokół pełno młodych dziewczyn, które kusi zakazany owoc.

„Odezwę się do nich jak wrócimy z podróży poślubnej”

A potem wrócicie i zaczniecie wspólne życie, a potem rodzice coś będą chcieli, a potem miły wieczór z mężem, a później planowanie remontu… Aż w końcu całkowicie urwie się kontakt z Waszymi znajomymi pozostaniecie sami. Naprawdę nie ma nic złego w spotykaniu się z przyjaciółki po ślubie. Musicie mieć też chwile, w których nie będziecie razem. W przeciwnym razie po prostu możecie się sobą znudzić…

Jessy prowadzi również Blog Ślubny Cudowny Ślub, na którym znajdziecie więcej cennych uwag, które ubarwią waszą uroczystość.

 

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

3 komentarze

 • Odpowiedz Jessy

  Ja bym się ucieszyła choćby z głupiego zdjęcia po powrocie z wesela:) Warto pokazać gościom, że było nam miło że przybyli w tym dla nas tak ważnym dniu. ;)

  6 czerwca, 2014 o 10:40
 • Odpowiedz beautifuldays

  Wszystko prawda, ale te kartki z podziękowaniami za przybycie to jakaś nowa moda z Zachodu :P Ja nie rozsyłałam i absolutnie nikt się nie obraził, a to było zaledwie parę lat temu.

  9 maja, 2014 o 14:10
  • Odpowiedz Sweet Wedding

   Taka nowa moda to chyba nie jest, ale faktycznie przyszła do nas zza oceanu. Jest to jednak miły gest :)

   13 maja, 2014 o 22:06

  Zostaw odpowiedź