Obserwuj:

„Inspirują mnie ludzie” • Andrzej Gałązka [wywiad]

1. Andrzeju, powiedz nam kilka słów o sobie i marce MSVIDEO… 

Kilka słów o mnie. Hmmm. Pasjonat, perfekcjonista, mors, miłośnik zdrowej żywności, dobrego filmu i muzyki new age. Moim produktem jest piękny, naturalny i wzruszający film ślubny. W branży od wielu lat działam samodzielnie i nie chcę tego zmieniać. Robię wszystko, aby moja praca była spójna, łatwa w odbiorze, elegancka i zawsze najwyższej jakości. Nie chcę chaosu w moich pracach, dlatego wykonuję je wszystkie osobiście, nie angażując w filmowanie osób trzecich. Czasem przy składzie filmu pomaga mi moja żona Alicja. Ma dużo wyczucia w tych sprawach, dlatego kiedy nie do końca jestem pewien swojej decyzji- pytam ją o zdanie. Jest świetnym kontrolerem jakości i wspiera mnie w każdej sytuacji :)

Działam głównie na terenie woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Jednak nie wykluczam realizacji zleceń gdziekolwiek indziej. Jeśli chodzi o filmy plenerowe, to średnio max. 20 km. od Bydgoszczy. Wtedy najważniejsze jest dla mnie światło zastane i komfort Pary Młodej. W naszym kraju jest tak wiele pięknych miejsc, że zwykle nie trzeba nawet daleko jeździć, by plenerowy film był zupełnie wyjątkowy.

2. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Przygoda z branżą ślubną rozpoczęła się całkowicie przez przypadek. Poznałem osobę, która zajmowała się tym profesjonalnie i właśnie przez nią zacząłem pozyskiwać pierwsze zlecenia. Potem był wyjazd do Irlandii, jednak po 4 latach wróciłem do Polski i na nowo odkryłem w sobie pasję filmowania, która trwa do dziś. Nazwa „Monolit Studio” powstała ponad 14 lat temu, kiedy stawiałem pierwsze kroki w branży ślubnej. Ok. 8 lat temu nazwa uległa pewnej transformacji do MSVIDEO. W czasach kiedy rejestrowałem domenę musiała być możliwie krótka (MS) i ściśle wiązać się z tym co robię (VIDEO)- stąd pomysł na MSVIDEO.

ms video klip ślubny

3. Ulubiony moment w dniu ślubu to…

Moim ulubionym momentem ślubu jest chwila krótko po przysiędze. Moment radosny dla Pary Młodej, w którym napięcie mocno opada, a młodzi mogą sobie spojrzeć w oczy już jako Mąż i Żona. Właśnie wtedy mam dużą szansę na uchwycenie najlepszych ujęć, najbardziej stosownych w tworzeniu filmu. W dniu ślubu i wesela właśnie takie ujęcia są dla mnie najcenniejsze. Naturalne i szczęśliwe chwile są przecież bezcenne dla klientów po ślubie.

4. Dwie rady jakie dałbyś wszystkim przyszłym Pannom Młodym szukającym filmowca na ślub to:

1. Dobrze rozejrzyjcie się za odpowiednim dla Was stylem prezentowanym w portfolio u usługodawców z Waszej okolicy. Zastanówcie się, czy Wam odpowiada, czy się z nim identyfikujecie, czy to jest to czego szukacie. Jeśli nie znaleźliście, szukajcie dalej. Każdy jest inny i ma inne wymagania, dlatego tu nie ma drogi na skróty. Jeśli chcecie dobrze wydać pieniądze i być zadowoleni z usługi, warto poświęcić na to tyle czasu, ile potrzeba.

2. Jak już znajdziecie odpowiednią osobę, postarajcie się dotrzeć do osób, którym wykonał usługę i zadać im parę pytań na temat: jakie były z nim relacje, czy film, który oddał był wysokiej jakości i zawierał wszystkie najważniejsze momenty z dnia ślubu i wesela, czy kamerzysta posiadał upoważnienie do filmowania w obiektach sakralnych, czy długo czekali na film, czy umowa była poprawnie napisana, i.t.d. Jeśli wszystko będzie ok., wtedy warto umówić się na prezentację filmu i podpisanie umowy.

5. Gdybyś nie zajmował się filmowaniem ślubów to… 

Gdybym nie zajmował się filmowaniem ślubów to z pewnością nie czerpał bym tyle przyjemności z pracy zawodowej. Nie znam bardziej satysfakcjonującej pracy. Sama myśl, że zostałem wybrany, aby uwiecznić najważniejszy dzień w życiu zakochanych ludzi utwierdza mnie w przekonaniu że nie ma lepszego zajęcia :)

6. Największy błąd popełniany przez Panny Młode podczas organizacji ślubu – i jak można temu zaradzić?

Pośpiech. Według mnie to największy błąd jaki popełniają Młode Pary. Jak temu zaradzić? Oczywiście nie spieszyć się ;) Jest jeszcze wiele innych błędów i właśnie dlatego na mojej stronie powstał tekst do którego przeczytania zapraszam: poradnik ślubny – serdecznie zapraszam Młode Pary by zapoznały się z moimi radami. 

7. Skąd czerpiesz inspiracje do pracy?

Inspirują mnie ludzie i wydarzenia w jakich uczestniczę. Pryzmat własnych doświadczeń jest dla mnie najcenniejszy, gdyż najlepiej wpływa na przyszłe decyzje i postępowanie. Często pytam moich klientów zaraz po podpisaniu umowy: czy są na mojej stronie prace, które szczególnie się spodobały i dlaczego? Odpowiedzi jakie otrzymuję są bardzo cenne, bo wiem czego tak naprawdę szuka MP i wiem co robić, aby zaspokoić ich wymagania. Jednocześnie chcę robić to, co mi najbardziej odpowiada, tworzyć prace w zgodzie z moimi przekonaniami.

ms video wywiad film ślubny


Andrzeju! Dziękujemy za ciekawe odpowiedzi na pytania i pokazanie nam filozofii MSVIDEO od podszewki :) Mamy nadzieję, że nasze Czytelniczki zainteresują się ofertą Twojej firmy i skorzystają z poradnika, jaki dla nich przygotowałeś!

Pozdrawiam! Kasia

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź