Obserwuj:
FLORYSTKA RADZI

9 pytań do florystki – odpowiada Anna Maria Adamowicz

1. W jakich okolicznościach postanowiłaś zostać florystką? Czy jest to Twoje główne zajęcie i pasja?

 Moja rodzina od czterech pokoleń jest związana z przyrodą. Wychowywałam się w otoczeniu zieleni i kolorowych pól. Dziadkowie i Rodzice prowadzili plantację tulipanów i mieczyków. Pierwszą florystką domową była Babcia, która układa bukiety z suszonych roślin. Będąc jeszcze w szkole podstawowej swoją pierwszą pracę w kwiaciarni zaczęłam od mycia łazienki. Tak to się zaczęło.. Potem odbywałam kolejne praktyki, kursy i szkolenia. Pracując w różnych kwiaciarniach przeszłam drogę od pomocnika do szefa. Właściwe wykształcenie zdobyłam w Polskiej Szkole Florystycznej, rozszerzając wiedzę o projektowanie ubioru i biżuterii w łódzkiej Szkole Projektowania i Reklamy. Tak, z całą pewnością jest to moja pasja i mam to ogromne szczęście, że robię to, co kocham! Z potrzeby serca stworzyłam Pracownię która jest moim ukochanym miejscem :)

2. Opowiedz nam o swojej firmie, jakie usługi florystyczne oferujesz Parom Młodym? Czy dekorujesz również inne uroczystości?

Wykonuję przede wszystkim dekoracje ślubne ale także florystyczną oprawę imprez firmowych, restauracji i uroczystości rodzinnych. Specjalizuję się w tworzeniu Biżuterii z żywych kwiatów. W swojej pracy wykorzystuję świeże kwiaty, rośliny najwyższej jakości oraz nietuzinkowe dodatki. Lubię stosować niekonwencjonalne rozwiązania. W mojej ofercie Pary Młode znajdą:

-Bukiety klasyczne i awangardowe.
Biżuterię z żywych kwiatów!
-Ozdoby głowy: kwiaty we włosach, spinki i inne..
-Butonierki klasyczne i nie standardowe.
-Aranżacje stołów i wnętrz na przyjęciach weselnych.
-Dekoracje w Kościołach i Urzędach Stanu Cywilnego.
-Akcenty kwiatowe samochodów i innych pojazdów.

anna maria adamowicz florystka slubna inspiracje porady

3. Czy zlecenia wykonujesz głównie sama, czy pracujesz w większym zespole?

 Każde zlecenie jest inne. Zazwyczaj przy dekorowaniu wnętrz oprócz mnie pracuje ekipa zaprzyjaźnionych ludzi bo pracy jest dużo a czasu mało. Oprawę Państwa Młodych wykonuję osobiście w zaciszu pracowni: bukiety, butonierki, biżuterię.

4. Co tak na prawdę robi florystka ślubna? Opowiedz naszym czytelnikom w skrócie jak wygląda proces konsultacji z Twoimi klientami i realizacja pomysłów.

 Każdy z Nas jest niepowtarzalny, dlatego realizuję dekoracje ślubne w oparciu o cechy indywidualnie i oczekiwania Pary Młodej. Poznajemy się wzajemnie podczas spotkania, rozmawiamy o ulubionych kolorach, stylach, o marzeniach. Zdarza się że klienci są za granicą wtedy wszystkie ustalenia robimy drogą mailową. Bardzo często pełnię rolę stylistki. Doradzam, jak w spójny sposób ująć wszystkie elementy dekoracji. Rezultatem jest „uszyta na miarę” kompleksowa oprawa kwiatowa.

florystka slubna fotograf trójmiasto
5. Jak zwykle wygląda współpraca z Parą Młodą, która korzysta z Twoich usług? Jak często spotykacie się przed ślubem, czy inspirujesz się pomysłami Pary Młodej czy proponujesz im swoje rozwiązania?

Znając marzenia i oczekiwania Pary Młodej, projektuję dekoracje specjalnie dla Nich. Staram się podpowiadać ciekawe rozwiązania. Ilość spotkań dopasowuję do potrzeb. Staram się zebrać jak najwięcej przydatnych informacji- odwiedzam miejsce ślubu/wesela (czasami jedziemy tam wspólnie). Jeśli Panna Młoda decyduje się na biżuterię z żywych kwiatów konieczne są przymiarki np.: prototypu kolii w sukni ślubnej. Dużo zależy od osobowości ludzi.

W rezultacie powstaje unikalny, jedyny na świecie komplet. Warto się potrudzić  wszak  to ich Wielki Dzień.

6. Opowiedz nam o zdarzeniu (pozytywnym lub negatywnym), które najbardziej zapadło Ci w pamięć podczas realizacji zlecenia?

Największą przyjemność i satysfakcję sprawia mi widok pięknej, uśmiechniętej Panny Młodej w dniu Ślubu. Osobiście dostarczam bukiety Panny Młodej i Świadkowej wpinam butonierki Panom i przekazuję dalszą „instrukcję obsługi” bukietu i innych dodatków. Jeśli widzę blask radości w oczach i uśmiech po uroczystości to jest to dla mnie największe szczęście. Zawsze to duże przeżycie..

7. Który kwiat jest Twoim ulubionym w bukiecie ślubnym? Czy w ogóle masz taki jeden?

Uwielbiam peonie w każdej aranżacji i odmianie. A w bukiecie?.. Moim ulubieńcem jest bukiet idealnie dopasowany do charakteru, urody i stroju Panny Młodej- może być wykonany z samych liści i owocostanów, jeśli będzie „częścią” Niej..

fotograf slubny florystka sopot warszawa
8. Gdybyś mogła dać jedną dobrą radę Pannie Młodej samodzielnie dekorującej swoją salę na wesele – co byś jej powiedziała?

„Nie będziesz miała na to czasu, jeżeli naprawdę nie możesz skorzystać z usługi florysty, poproś znajomych o pomoc. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się jeden rodzaj kwiatów albo niskie rośliny doniczkowe. „

9. Najbardziej zwariowany pomysł na kwiatowe dekoracje ślubu wesela, o którym słyszałaś lub sama realizowałaś to…

Ha! Temat rzeka.. Zawsze powtarzam, że w tej dziedzinie tylko wyobraźnia jest naszym ograniczeniem. Najbardziej szalony w mojej karierze był dotychczas „ślub hiszpański” Ognisty temperament, wachlarz Panny Młodej, energetyczne barwy, wirujące kwiaty, tango… Potrzeba odwagi do takiej realizacji.  Dla mnie sama radość- uwielbiam wyzwania!

STRONA INTERNETOWA AMA:

http://amadamowicz.pl/

logo bok

 

 zdjęcia: Fotografia ślubna Jacek Siwko Photography, kwiatowe realizacje: Anna Maria Adamowicz florystka 

 

Udostępnij:
Poprzedni post Następny post

Może Ci się spodobać

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź